אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נותנת החסות החדשה של הפועל פתח תקווה בכדורגל: קרן ההון־סיכון מנגרוב צילום: כפיר שלום

נותנת החסות החדשה של הפועל פתח תקווה בכדורגל: קרן ההון־סיכון מנגרוב

קרן ההון סיכון הישראלית־אירופית, המנהלת השקעות ביותר ממיליארד דולר, תעביר מאות אלפי שקלים בשנה לקבוצה מהליגה השנייה, המנוהלת על ידי עמותת אוהדים. רועי סער, שותף במנגרוב: "בחרנו בהפועל פ"ת בגלל החיבור לקהילה"

28.08.2019, 08:37 | מאיר אורבך

הקרן האירופית־ישראלית מנגרוב קפיטל מבקשת לשנות את הרושם שתעשיית ההון סיכון הישראלית והעולמית מרוחקת מהעם. ל"כלכליסט" נודע שמנגרוב תיתן חסות ראשית - בשווי של מאות אלפי שקלים לשנה - לקבוצת הכדורגל של הפועל פתח תקווה. מנגרוב קפיטל היא אחת מקרנות הון הסיכון המובילות באירופה ובישראל. את הפעילות של הקרן בישראל מוביל רועי סער.

קראו עוד בכלכליסט

הפועל פתח תקווה, מהקבוצות המפוארות בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי, נקלעה בשנים האחרונות למשברים קשים ובשנה שעברה אף הגיעה לפירוק וניצלה מירידה לליגה השלישית. לפני תחילת העונה הנוכחית נרכשה הבעלות בקבוצה על ידי עמותת אוהדים, שמנהלת אותה בדומה להפועל קטמון הירושלמית. בעמותה מקווים שבזכות התמיכה של מנגרוב ונותני חסות נוספים תצליח הקבוצה לתקוע יתד בליגה השנייה ואולי בעתיד אף לעלות ליגה.

רועי סער, שותף במנגרוב ויליד העיר: "לסייע לאוהדים להגשים את החלום", צילום: כפיר שלום רועי סער, שותף במנגרוב ויליד העיר: "לסייע לאוהדים להגשים את החלום" | צילום: כפיר שלום רועי סער, שותף במנגרוב ויליד העיר: "לסייע לאוהדים להגשים את החלום", צילום: כפיר שלום

מנגרוב, שהוקמה בשנת 2000 ביצעה למעלה מ־130 השקעות עד היום. בין ההשקעות הבולטות שלה בישראל, שבה היא מבצעת כשליש מהשקעותיה, נמצאים היוניקורן הישראלי WalkMe, חברת WIX שיצרה פלטפורמה לבניית אתרים ונסחרת בנאסד"ק בשווי של 7.3 מיליארד דולר.

מנגרוב היתה המשקיעה הראשונה ב־Skype, בה השקעה של 2 מיליון דולר הניבה לה 200 מיליון דולר כשהחברה נמכרה. הקרן מנהלת כיום השקעות ביותר ממיליארד דולר.

לדברי רועי סער, שותף במנגרוב, "אנו במנגרוב מאמינים בנפש בריאה בגוף בריא בכלל ובכדורגל כפרט. שותף בקרן הוא הבעלים של קבוצת ליל בצרפת.

בארץ בחרנו בהפועל פתח תקווה מהליגה השנייה בין השאר בגלל החיבור שלה לקהילה. כיליד העיר וכתושב כפר סירקין אני מאמין שחסות של כמה מאות אלפי שקלים יכולה לעשות הבדל ולסייע לאוהדים להגשים את החלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות