אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי פיתוח תמיר 5% מניות כלל ביטוח לאגרות חוב מסידרה ט' צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי פיתוח תמיר 5% מניות כלל ביטוח לאגרות חוב מסידרה ט'

אמש הגיעה הצעה משופרת של גופים מוסדיים ופרטיים, שנוקבת במחיר של 75 אג' לכל אגרת חוב של החברה - אי.די.בי מחזיקה ב-20.3% ממניות כלל ביטוח

28.08.2019, 09:06 | גולן חזני

אי.די.בי פיתוח תמיר 5% מניות כלל ביטוח לאגרות חוב מסידרה ט'. ל"כלכליסט" נודע כי אמש הגיעה הצעה משופרת של גופים מוסדיים ופרטיים, שנוקבת במחיר של 75 אג' לכל אגרת חוב של החברה, שמוכנים אותם גופים לקבל עבור האג"ח שלהם. זאת, יממה בלבד אחרי הצעה קודמת שנקבה במחיר של 79 אג' לאגח סידרה ט'.

קראו עוד בכלכליסט

התמורה תשולם כאמור במניות כלל ביטוח מתוך 20.3% המניות שמחזיקה אי.די.בי. עבור החברה מדובר במחיר כדאי שכן מחיר הפארי של האג"ח הוא 122 אגורות. ההצעה גבוהה מעט מהמחיר בו נסחרות האג"ח בבורסה 69.82 אג', כך שהמוכרים ימכרו בפרמיה של 8% על מחיר השוק.

ההצעה של החתמים היא להמרה גם באג"ח ט', גם באג"ח י"ד וגם במזומן, כשבמקרה שאי.די.בי תחליט למכור במנה הראשונה 9% ממניות כלל הרי שהמחיר יהיה 77 אג' לכל אגרת חוב מסידרה ט'. אידיבי תמיר כנראה 75% ממניות כלל שברשותה לאג"ח סידרה ט' ו-25% לסידרה יד', אולם הדבר ייעשה בשלבים.

אי.די.בי שלמעשה קונה כך חלק מהחוב שלה עצמה במחיר נמוך יותר מהחוב המקורי תרשום רווח הון של כ-60-70 מיליון שקל על העיסקה. הסיבה שהיא מוכרת 5% בלבד למרות שההצעה היא על עד 25% ממניות כלל ביטוח, היא שנדרשת הזרמה של בעל השליטה אדוארדו אלשטיין בגובה של כ-70 מיליון שקל בהמרה של כל 5% ממניות כלל.

אלשטיין אמור להזרים מיידית 70 מיליון שקל שישמשו כחלק מההלוואה שאמורה אי.די.בי להעניק לאיל לפידות לרכישת 4.99% ממניות כלל ביטוח, ונראה כי בשבועות הקרובים הוא יזרים סכומים נוספים עליהם יתחייב כבר עתה, במקביל למועדי המרה של אג"ח נוספים למניות כלל ביטוח.

ההצעה של החתמים לידר, ברק קפיטל, אפסילון ופועלים אייביאיי, הוגשה בהתאם למתווה שקבע הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אשר מחייב את אי.די.בי למכור 5% ממניות כלל ביטוח שברשותה עוד השבוע.

אלשטיין, צילום: עמית שעל אלשטיין | צילום: עמית שעל אלשטיין, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות