אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות האכיפה חוששת שסכסוך עבודה ידחה את רפורמת חדלות הפירעון צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה

רשות האכיפה חוששת שסכסוך עבודה ידחה את רפורמת חדלות הפירעון

יו"ר הוועד הארצי של עובדי הרשות אלי אלבס זועם על האוצר שמעכב חתימה על הסכם עבודה חדש שיפצה את העובדים על העומסים החדשים שיוטלו עליהם עקב יישום הרפורמה החדשה. "אנחנו מתכוונים לשבות"

28.08.2019, 10:20 | משה גורלי
רשות האכיפה והגבייה מזהירה שחוק חדלות פירעון החדש לא ייכנס לתוקפו כמתוכנן ב-15 בספטמבר. יו"ר הוועד הארצי של עובדי הרשות אלי אלבס זועם על משרד האוצר שמעכב חתימה על הסכם עבודה חדש שיפצה את העובדים על העומסים החדשים שיוטלו עליהם עקב יישום הרפורמה החדשה. "אנחנו העובדים לא עובדי מפעל, אנחנו עובדי מדינה והאוצר צריך להבין שהוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה ולנפנף אותנו העובדים בזלזול שכזה בלי חתימה על הסכם, אנחנו העובדים מתכוונים לשבות אנחנו לא שעיר לעזאזל של אף אחד", כותבים העובדים במכתב שהופץ לתקשורת.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשנתיים הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה ברשות האכיפה והגבייה, בין היתר, בשל הכוונה להפעיל את חוק חדלות פירעון החדש, וכן רפורמות רבות חדשות. המשא ומתן בין ההסתדרות לבין הממונה על השכר באוצר נמשך מזה זמן רב, וטרם הגיע לכלל גמר.

לשכת הוצאה לפועל, צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה לשכת הוצאה לפועל | צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה לשכת הוצאה לפועל, צילום: באדיבות דוברות רשות האכיפה והגבייה

הנהלת רשות האכיפה והגבייה מתייצבת מאחורי העובדים ומצדיקה את תביעתם לזירוז חתימת ההסכם החדש. בתגובתה נמסר: "הרפורמות הרבות שבוצעו ושבכוונתנו לבצע בעתיד הקרוב לשם שיפור השירות וייעול הטיפול בחובות, מצדיקים הסכם עבודה חדש לעובדי הרשות. למעשה, גם משרד האוצר אינו כופר בכך והמשא ומתן מתנהל על פרטיו של ההסכם החדש. הנהלת הרשות פעילה ככל יכולתה במשא ומתן ומקווה, כי הוא יבשיל במהרה לכלל הסכם עבודה חדש, שיאפשר לנו להזניק את הרשות לגבהים חדשים לטובת כולנו".

במסגרת ההיערכות לכניסת הרפורמה לתוקף מונו שישה רשמי חדלות פירעון חדשים. הדבר נדרש בגלל העברת הליכי חדלות פירעון של יחיד בעל חוב הנמוך מ-150,000 שקל מבתי המשפט המחוזיים ללשכות מחלקת האכיפה והגבייה (ההוצאה לפועל) לפני רשם ייעודי להליכי חדלות פירעון.

מהאוצר נמסר בתגובה, "משרד האוצר מנהל מגעים ממושכים עם ההסתדרות בכל הקשור להשלכות כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון. לצערנו עד כה ההסתדרות מתעקשת להעלות במסגרת הדיונים דרישות שאינן קשורות כלל להשלכות כניסת החוק לתוקף על העובדים. ככל שההסתדרות תחזור לדיון בהשלכות החוק, אנו בטוחים שנוכל להגיע להסכמות במהירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לראש רשות האכיפה ועובדיו רוצים פיצוי ? אין בעיה
בבקשה: עיקולים בחשבונות בנק , עיקוב חידוש רישיון הנהיגה , עיקולי רכב בבעלות , עיקולי שכר שלכם מנופחים גם ככה על חשבון משלם המיסים ועיקולי מטלטלין (בטוחני כי אתם מכירים הליכים האלה טוב מאוד נכון ? ) זה מה שאני מאחל לכם וזה מה שמגיע לכם שנה טובה
זיו  |  29.08.19
4.
חידלון לחידלון
צודקים העובדים מההוצלפ. המדינה לא חושבת על כלום. לא על עומס בעבודה. לא על הזוכים הרבים שלא יראו את כספם. כל כך חידלון שאדם שאין לו עבודה מסודרת יכול לחגוג ולצבור חובות ולבסוף להפוך חידלון. המדינה בחוקיה מעודדת פרזיטים ורמאים. יותר מידי הומניות. חשבתם על זה?
זוכה  |  28.08.19