אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוגש כתב אישום נגד המהנדס שגנב סודות רכב של וויימו צילום: רויטרס

הוגש כתב אישום נגד המהנדס שגנב סודות רכב של וויימו

אנתוני לוונדובסקי נאשם בעשרות סעיפי ריגול תעשייתי, לאחר שלקח כ-14,000 מסמכים כשעבד בגוגל, ונעזר במידע להקמת חברת רכב אוטונומי שנרכשה בידי אובר. מאז היא ואלפבית הגיעו להסדר פיצויים ביניהן; אם יורשע, עשוי להישלח לכלא לעשרות שנים

28.08.2019, 12:33 | שירות כלכליסט

משרד המשפטים האמריקאי הגיש כתב אישום נגד אנתוני לוונדובסקי בגין ריגול תעשייתי. הנאשם עבד כמהנדס בפרויקט הרכב האוטונומי של גוגל, ועזב אותו ב-2016 כדי להקים ביחד עם הישראלי ליאור רון את חברת Otto שפיתחה משאית אוטונומית. היא נקנתה ב-680 מיליון דולר בידי אובר - וביחד עם לוונדובסקי קיבלה הרוכשת סודות מסחריים רגישים של גוגל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב האישום, אסף לוונדובסקי את המידע הרגיש בטרם עזב את גוגל והוריד כ-14,000 מסמכים למחשבו האישי. החומר הרגיש ביותר בהם היה מערכת הלידאר - סנסור מבוסס לייזר לאיתור מכשולים תוך כדי תנועה - אלמנט חיוני ביותר לכל מכונית אוטונומית.

אנתוני לוונדובסקי נואם במסגרת אירוע של אובר, צילום: איי אף פי אנתוני לוונדובסקי נואם במסגרת אירוע של אובר | צילום: איי אף פי אנתוני לוונדובסקי נואם במסגרת אירוע של אובר, צילום: איי אף פי

לאחר שקמה וויימו, חברת הרכב האוטונומי של אלפבית, התגלה השימוש שנעשה במידע שגב לוונדובסקי במסגרת פיתוח מקביל של אובר, והוגשה תביעה בנושא.

שתי החברות הגיעו להסדר ביניהן בפברואר 2018, במסגרתו שילמה אובר לוויימו פיצוי במניות שערכן עמד דאז על כ-245 מיליון דולר. כמו כן, פירקה אובר את מיזם המשאית האוטונומית שלה, פיטרה את לוונדובסקי והתנערה ממנו.

לוונדובסקי בבית המשפט, צילום: רויטרס לוונדובסקי בבית המשפט | צילום: רויטרס לוונדובסקי בבית המשפט, צילום: רויטרס

עתה הגיע תורו לשלם על מעשיו: לוונדובסקי הסגיר עצמו אתמול (ג') לבית המשפט בסן חוזה, לפי הודעת פרקליטו.

בדיון שנערך כפר לבנדובסקי ב-33 האשמות של ריגול תעשייתי וגניבת מידע. הוא עומד בפני 10 שנות מאסר על כל סעיף אישום וקנסות גבוהים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות