אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוריס ג'ונסון מכין את הברקזיט; המלכה אישרה את הארכת פגרת הפרלמנט צילום: רויטרס

בוריס ג'ונסון מכין את הברקזיט; המלכה אישרה את הארכת פגרת הפרלמנט

מדובר בהארכת הפגרה ב-5 שבועות, ופירוש הדבר הוא שחברי הפרלמנט לא יוכלו להצביע אי אמון נגד הממשלה או להספיק להעביר חוקים שימנעו ברקזיט ללא הסכם. הפאונד רושם ירידות

28.08.2019, 17:22 | שירות כלכליסט

המלכה אליזבת נענתה לבקשת ראש הממשלה בוריס ג'ונסון להאריך את פגרת הפרלמנט לתקופה של כחמישה שבועות החל מה-3 בספטמבר. לפי התוכנית, הפרלמנט יחזור לפעילות בסביבות ה-14 באוקטובר אז תשא המלכה את נאומה המסורתי המציין את הפתיחה הרשמית של מושב הפרלמנט, זאת כשדדליין העזיבה מהאיחוד האירופי נקבע ל-31 באוקטובר.

קראו עוד בכלכליסט

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: רויטרס ראש ממשלת בריטניה בוריס ג

פירוש הדבר בפועל הוא שחברי הפרלמנט לא יוכלו להצביע אי אמון נגד הממשלה של בוריס ג'ונסון או להספיק להעביר חוקים שימנעו ברקזיט ללא הסכם. האיחוד האירופי מתוכנן לקיים פגישה קריטית בנושא הברקזיט ב-17 באוקטובר.

על פי הדיווחים מוקדמים היום, קבוצה של שרים בכירים היו אמורים להיפגש עם המלכה עוד היום בארמונה בסקוטלנד כדי להתחיל בהליכים. במפלגה השמרנית אמנם מנסים לשדר עסקים כרגיל וטוענים כי מדובר במהלך הגיוני לממשלה חדשה, אך מנגד יש הטוענים כי צעד מסוג זה ימנע מחברי הפרלמנט לבצע את תפקידם הדמוקרטי.

בעקבות הדיווחים נרשמת ירידה בשווי הפאונד שנופל ב-0.8% ל-1.219 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ל - 1 - כן אבל גם לא
האיחוד רצה לתת לבריטניה לצאת תחת הסכם כניעה, שאיך שהוא ראש הממשלה הקודמת הסכימה לקבל, ונעצרה ע"י הפרלמנט. האיחוד רצה שבריטניה תקבל עליה את כל החוקים והכללים של האיחוד, והפרישה תתבטא בכך שלא ישבו בפרלמנט האירופי, ולא יהיה להם חלק בקבלת ההחלטות. מצד שני - ללא בריטניה האיחוד מאבד את אחת משתיים וחצי המדינות היצרניות (גרמניה, בריטניה, וצרפת - שהיא הרבה פחות יעילה משתי הקודמות). אחרי פרישת בריטניה יהיה לאיחוד הרבה יותר קשה להחזיק את שאר המדינות הנתמכות (איטליה, יוון, וכן מדינות מזרח אירופה שצורפו בשנים האחרונות), והוא כנקראה יתפורר .
המגיב  |  28.08.19