אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבל הצלה לתומאס קוק: פוסון הסינית תהפוך לבעלת השליטה צילום: שאטרסטוק

חבל הצלה לתומאס קוק: פוסון הסינית תהפוך לבעלת השליטה

הקבוצה הבריטית, בעלי המניות והבנקים הגיעו להסכמה: פוסון תזרים לתומאס קוק 450 מיליון פאונד ותקבל 75% ממניות חברת התיירות ו-25% ממניות חברת התעופה; הבנקים יזרימו סכום דומה ויקבלו 75% בחברת התעופה ו-25% בחברת התיירות

28.08.2019, 18:10 | שירות כלכליסט

חבל הצלה לתומאס קוק: קבוצת הנסיעות והתיירות הבריטית הודיעה אתמול כי הגיעה להסכמה על חבילת סיוע משולבת שבה משתתפים הבנקים המלווים, חברת ההשקעות הסינית פוסון ורוב בעלי המניות.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה תהפוך את פוסון לבעלת השליטה בחברה, על חשבון בעלי המניות האחרים, שחלקם התנגד למהלך. פוסון תזרים לחברה 450 מיליון פאונד תמורת נתח של 75% בעסקי התיירות של הקבוצה ו-25% מחברת התעופה שלה.

הבנקים המלווים ובעלי המניות יזרימו לקבוצה גם הם סכום דומה של 450 מיליון פאונד, ויקבלו בתמורה 75% מחברת התעופה ו-25% מהחברה המפעילה את עסקי התיירות של תומאס קוק.

תומאס קוק נכנסה לקשיים בחודשים האחרונים וכבר בחודש יולי פרסמה הודעה על המגעים שהיא מנהלת עם פוסון על השקעה אפשרית בקבוצה, שמצבה החמיר ככל שהזמן חלף.

ההסדר עם פוסון והבנקים יגרור דילול משמעותי בהחזקות של בעלי המניות הקיימים והחברה ציינה בהודעתה כי ההחלטה לבצע את העסקה למרות הדילול שכן לדעתה זוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח לבעלי המניות את המשך קיומה של הקבוצה.

תומאס קוק, צילום: שאטרסטוק תומאס קוק | צילום: שאטרסטוק תומאס קוק, צילום: שאטרסטוק

"המשמעות היא שמותג התיירות הוותיק ביותר ימשיך לספק נסיעות במחיר כדאי", אמר על כך סימון קאלדר (Simon Calder), עורך תחום התיירות באינדיפנדנט. "אי הוודאות הרבה שהיתה לאנשים, כולל אנשי צוות, חלפה עם העסקה הזו. אך עדיין נותרת השאלה - האם תומאס קוק יכולה לבדל את עצמה באופן מספק ולספק חוויות מלהיבות בתמורה ראויה", אמר קאלדר.

תומאס קוק נוסדה בשנת 1841. החברה מפעילה היום סניפים ב-16 מדינות, ומעסיקה 22 אלף עובדים - שמשרתים 19 אלף לקוחות בשנה. מחזור המכירות השנתי שלה עמד ב-2018 על 9 מיליארד פאונד. פוסון החזיקה גם קודם להסדר הנוכחי את הנתח הגדול בהון המניות של תומאס קוק אך לחברה הסינית לא היו מספיק מניות על מנת לשלוט בחברה - כפי שיהיה לה כעת. חברת ההשקעות הסינית היא גם הבעלים של רשת קלאב מד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות