אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החום שנפלט מהתחתית בלונדון ישמש להסקת הבתים בחורף צילום: שאטרסטוק

החום שנפלט מהתחתית בלונדון ישמש להסקת הבתים בחורף

בעידוד הממשלה: 450 דירות ובתי עסק ברובע איזלינגטון שבצפון הבירה הבריטית ייהנו מפסולת החום הנפלטת מאמצעי התחבורה הפופולרי

29.08.2019, 07:51 | שירות כלכליסט

האוויר המהביל שאופף את תחנות הרכבת התחתית בקו שחוצה את מערב לונדון מדרום לצפון, צפוי לחמם בחורף הקרוב 450 בתים ובתי עסק ברובע איזלינגטון שבצפון העיר. זאת, כחלק מתוכנית החימום של הרובע. על כך דיווח "הגרדיאן" הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט הוא אחד מבין מספר מיזמים ברחבי בריטניה שנועדו לחמם בתים תוך שימוש ב"פסולת חום" ממפעלים, תחנות כח, נהרות ופירי כרייה שאינם בשימוש. המיזמים למציאת מקורות חלופיים לחום הניתן לשימוש חוזר קיבלו תאוצה בעקבות התחייבות הממשלה הבריטית לאסור דודי חימום המבוססים על גז בבתים חדשים החל מ־2025.

שיתוף הפעולה הנוכחי עם הרכבת התחתית עשוי לסלול את הדרך למערכות חימום של רבעים נוספים ברחבי הבירה הבריטית, במטרה לחמם בתים בזול. הרשויות בלונדון העריכו כי כמות החום הנפלטת ברכבת התחתית מספיקה בכדי לענות על 38% מהביקושים לחימום בעיר.

תחנת קמדן טאון הנמצאת בנתיב שבו יפעל הפרויקט, צילום: שאטרסטוק תחנת קמדן טאון הנמצאת בנתיב שבו יפעל הפרויקט | צילום: שאטרסטוק תחנת קמדן טאון הנמצאת בנתיב שבו יפעל הפרויקט, צילום: שאטרסטוק

מערכת החימום באיזלינגטון כבר מחממת 700 בתים, חלקם בתי דיור ציבורי, כמו גם בתי ספר ומרכזי פנאי, באמצעות חום שנפלט מתחנת הכוח באנהיל אנרג'י סנטר.

"כמעט מחצית מהאנרגיה הנצרכת בבריטניה מיועדת לחימום, ושליש מפליטות המזהמים נגרמות כתוצאה מחימום", אמר לעיתון טים רוטריי, העומד בראש האיגוד לאנרגיה מבוזרת. "בהתחשב בכך שהממשלה הצהירה כי עלינו לקזז את כל פליטות הפחמן שלנו תוך 30 שנה, עלינו למצוא דרך להוציא את הפחמן ממערכות החימום שלנו".

בין הפרויקטים האחרים שמנתבים פסולת חום לשימוש חוזר נמצא גם מיזם של מפעל לייצור סוכר שמזרים את החום נוצר בתהליך בישול סירופים לחממות המשמשות לגידול קנאביס רפואי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות