אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק ונובל שוב דוחות את עסקת רכש צנרת הגז המצרית לסוף ספטמבר צילום: עמית שעל

דלק ונובל שוב דוחות את עסקת רכש צנרת הגז המצרית לסוף ספטמבר

דלק קידוחים ונובל אנרג'י אמורות לרכוש יחד עם EGAS המצרית את צנרת הגז המושבתת בעלות של כ-520 מיליון דולר. רכישת הצינור היא תנאי מתלה ליצוא גז עוד השנה למצרים

28.08.2019, 19:52 | ליאור גוטמן
עסקת רכישת צנרת הגז המושבתת של EMG שוב לא תעמוד בלוחות הזמנים ששותפות תמר הקציבה לה, והיא זזה לסוף ספטמבר. דלק קידוחים ונובל אנרג'י אמורות לרכוש יחד עם EGAS המצרית את צנרת הגז המושבתת בעלות של כ-520 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

רכישת הצינור היא תנאי מתלה ליצוא גז עוד השנה למצרים, וזאת בשני חוזים שכבר נחתמו מול דולפינוס המצרית לפני כשנה וחצי- 64 מיליארד מ"ק בחלוקה שווה בין מאגר לוויתן ומאגר תמר, ובהיקף כספי מצרפי שדווח בזמנו בכ-15 מיליארד דולר לאורך 10 שנים.

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים , צילום: עמית שעל יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים | צילום: עמית שעל יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים , צילום: עמית שעל

שותפויות הגז השונות קיוו להשלים את הזרמת הגז למצרים עוד במרץ, לפחות ממאגר תמר, אבל הרכישה של צנרת הגז המצרית לא אושרה רגולטורית, מה שהוביל ביוני האחרון לדיווח הרשמי שהכל ייחדה לסוף אוגוסט.

ביולי אישרה רשות התחרות את רכישת הצנרת, אולם סוף אוגוסט הגיע והשותפויות שוב לא הצליחו

לסגור את כל הפינות. לפיכך, אם לא יקרה משהו נדיר מחר (ה'), העסקה תדחה לסוף ספטמבר, בלי התחייבויות ובלי התניה שאולי תגרור את כולם גם לתקופת החגים.

מבחינת שותפויות תמר ולווייתן המשמעות היא שלוחות הזמנים לעמידה בחוזי היצוא למצרים שוב יתקצרו, כלומר רשימת האישורים הרגולטורים הנדרשים - לרבות חתימת שר האנרגיה יובל שטייניץ על היצוא למצרים - תדחה לרבעון האחרון של השנה כאשר ידוע שבסוף 2019 מכירת הגז למצרים אמורה להתחיל בשטח, כך שנפתחת אפשרות תיאורתית להשלים הכל רק בתחילת שנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות