אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע החלה בתיאום סגירת המפעל במיזורי ארה"ב צילום: סיון פרג'

טבע החלה בתיאום סגירת המפעל במיזורי ארה"ב

סגירת המפעל היא חלק מתוכנית ההתייעלות עליה הכריזה החברה בתחילת שנת 2018 - במסגרתה סוגרת טבע 11 מפעלים ומצמצמת רבע מכוח האדם

29.08.2019, 13:18 | צלי גרינברג

חברת טבע  עתידה לסגור את פעילות הייצור שלה בעיר מקסיקו שבמדינת מיזורי בארה"ב, ולפטר את 47 העובדים המועסקים במפעל - המהלך צפוי לצאת לפועל בתחילת השנה הבאה.

קראו עוד בכלכליסט

המפעל של החברה פועל מאז שנת 1986, אז היה ידוע כמעבדות ביוקראפט, לייצור רכיבים המשמשים לאנטיביוטיקה. החברה שילמה בשנת 2013 קנסות אזרחיים של 2.25 מיליון דולר בגין הפרות במפעל, הנוגעות למספר חוקי בריאות הסביבה, הכוללים הפרה של חוקי האוויר והמים הנקיים הפדרליים.

על פי אתר ה-Mexico ledger, טבע הייתה בקשר עם האיגוד המקומי - Teamsters Local 688, ועם גורמים ממשלתיים, לקוחות וספקים בנוגע לתזמון סגירת המפעל, והצהירה כי תספק לעובדים המפוטרים תמיכה.

גם מפעל פלנטקס של החברה בנתניה עתיד להיסגר סופית בתחילת שנת 2020, כחלק מתוכנית ההתייעלות של החברה עליה היא הודיעה בתחילת שנת 2018. במסגרת התוכנית החברה מתכוונת לקצץ ל 25% מכוח האדם העולמי שלה עד שנת 2020, שהם כ-14 אלף עובדים, ובהם גם כ-1,700 עובדים ישראליים, מתוך 52 אלף העובדים שעבדו בחברה הגלובאלית טרום תחילת תוכנית ההתייעלות.

מהחברה נמסר בתגובה כי "במסגרת הצעדים שעושה טבע לייעול ולביצוע אופטימיזציה של רשת התפעול הגלובלית שלה, החברה תפסיק את פעילותה במפעל הייצור במקסיקו, שבמיזורי (ארה״ב) במהלך הרבעון הראשון של 2020.

המפעל מייצר חומרים פעילים לאנטיביוטיקה ומעסיק 47 עובדים. 

כמו תמיד, טבע מחויבת להתייחס לעובדיה ברחבי העולם בכבוד והגינות ותציע להם הטבות פרידה הוגנות ותחרותיות, כמו גם גישה לשירותי השמה.שינויים מסוג זה הם תמיד קשים, עם זאת, על טבע להמשיך להישאר גמישה ורווחיית כדי להבטיח שנמשיך לענות על צרכי מיליוני מטופלינו ולקוחותינו ברחבי העולם".

 

אתר טבע כפר סבא, צילום: סיון פרג אתר טבע כפר סבא | צילום: סיון פרג אתר טבע כפר סבא, צילום: סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות