אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברימאג: המכירות עלו ב-14.4% ברבעון, הרווח הנקי ירד ב-13.1% צילום: אסף לב

ברימאג: המכירות עלו ב-14.4% ברבעון, הרווח הנקי ירד ב-13.1%

חברת מוצרי החשמל סיכמה את המחצית הראשונה של השנה עם עלייה של 4% במכירות וצניחה של 53% ברווח הנקי

29.08.2019, 22:21 | נורית קדוש

חברת ברימאג חתמה את הרבעון השני עם עלייה של 14.4% במכירות שהסתכמו ב-119 מיליון שקל, לצד שחיקה ברווח הגולמי והתפעולי, שמנעו מהצמיחה במכירות לבוא לידי ביטוי בשורה התחתונה. את הרבעון חתמה החברה עם ירידה של 13.1% ברווח הנקי שהסתכם ב-3.3 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ברימאג פועלת בשוק מוצרי החשמל הן בתחום המוצרים הביתיים, במסגרתו עוסקת הקבוצה ביבוא, שיווק והפצה של מכשירי חשמל ואלקטרוניקה ביתיים, במכירת ציוד נלווה ובמתן שירותי אחריות ותיקונים למוצרים אלה. החברה מוכרת את המוצרים המיובאים על ידה בעיקר לרשתות וחנויות חשמל, בהן טרקלין, שהינה לקוח עיקרי של הקבוצה וכן הינה חברה בבעלות של בעל השליטה בברימאג, שאול זילברשטיין.

בנוסף, פועלת ברימאג בתחום המערכות המסחריות, במסגרתו עוסקת הקבוצה ביבוא, שיווק והפצה של מזגנים ומערכות מיזוג אוויר מסחריות ומתן שירות למוצרים אלו.

הרווח הגולמי של החברה ירד ברבעון ב-2.6% ל-26.3 מיליון שקל. נוכח העלייה במכירות, רשמה החברה ירידה ברווחיות הגולמית שהסתכמה ב-22% מהמכירות לעומת 25.9% בתקופה המקבילה אשתקד.

מנכ"ל ברימאג פיני כהן, צילום: אסף לב מנכ"ל ברימאג פיני כהן | צילום: אסף לב מנכ"ל ברימאג פיני כהן, צילום: אסף לב

הירידה ברווח הגולמי לצד עלייה של 23% בהוצאות הנהלה וכלליות שהסתכמו ב-6.4 מיליון שקל, הובילו לירידה של 25% ברווח התפעולי שהסתכם ב-5.4 מיליון שקל ושיעורו ירד ל-4.6% מהמכירות לעומת 7% בתקופה המקבילה אשתקד.

את המחצית חתמה ברימאג עם עלייה של 4% במכירות שהסתכמו ב-235 מיליון שקל. העלייה הושגה מתוספת מכירות בגובה 6.5 מיליון שקל בתחום המוצרים הביתיים ותוספת של 2.7 מיליון שקל בתחום המערכות המסחריות.

השחיקה ברווח הגולמי ובשיעורו נגרמה מתחום המוצרים הביתיים, כתוצאה מעליית שערי הדולר בצירוף התגברות התחרות בענף והעמקת הנחות לצרכן. זאת בעוד זרוע המערכות המסחריות רשמה עלייה של 1.5 מיליון שקל כתוצאה מהסכם פשרה עם יצרן.

העלייה בהוצאות המכירה בסך 1.5 מיליון שקל, נבעה מגידול בהוצאות פרסום וקידום מכירות ובהוצאות שכר. את המחצית חתמה החברה עם צניחה של 53.5% ברווח הנקי שהסתכם ב-4.6 מיליון שקל.

במאי החולף, אישרה אסיפת בעלי המניות את העסקתו של אברהם זילברשטיין, בנו של בעל השליטה שאול זילברשטיין, כמנהל תחום מכונות קפה מוסדיות, בכפוף למנכ"ל ברימאג מערכות. זילברשטיין הבן זכאי לשכר בגובה 18 אלף שקל לחודש עבור 100% משרה וכו לתנאים נילווים הכוללים ימי חופשה ומחלה והחזר הוצאות דלק לשימוש ברכבו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות