אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין יזרים לאי.די.בי 210 מיליון שקל בשנתיים - והדו"חות לא יכללו הערת "עסק חי" צילום: סיוון פרג'

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין יזרים לאי.די.בי 210 מיליון שקל בשנתיים - והדו"חות לא יכללו הערת "עסק חי"

האיום של הערת עסק חי ריחף מעל אי.די.בי, שהשווי הנכסי הנקי שלה שלילי בהיקף של כ-245 מיליון שקל; הכללתה בדו"חות היתה צפויה לגרום לסחרור ולהעמדת החוב לפירעון מיידי על ידי מחזיקי האג"ח

30.08.2019, 13:53 | גולן חזני
אי.די.בי פתוח לא תציין בדו"חותיה לרבעון השני הערת עסק חי. ל"כלכליסט" נודע כי ההחלטה התקבלה לאחר שבעל השליטה, אדוארדו אלשטיין, הודיע כי יזרים לחברה 210 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, הסכום שיוזרם מיידית עומד על 70 מיליון שקל. בנוסף אלשטיין התחייב להזרים 70 מיליון שקל נוספים בעוד שנה וסכום דומה בעוד שנתיים.

בקופת אי.די.בי היו בסוף הרבעון הראשון 140 מיליון שקל, והחברה אמורה להעניק הלוואה של 118 מיליון שקל לאייל לפידות לרכישת 4.99% ממניות כלל ביטוח תמורת 132 מיליון שקל. במקביל אמורה החברה למכור 3% ממניות כלל ביטוח למורי ארקין, שהחליט לממש אופציה לרכישת כמו זו ממניות החברה תמורת 83 מיליון שקל.

האיום של הערת עסק חי ריחף מעל אי.די.בי, שהשווי הנכסי הנקי שלה הוא שלילי, בהיקף של כ-245 מיליון שקל בחישוב של הון עצמי, ויותר מכך בחישוב של שווי שוק.

הערת עסק חי צפויה היתה לגרום לסחרור ולהעמדת החוב לפירעון מיידי ע"י מחזיקי האג"ח, כשהסדרה האגרסיבית היא סדרה ט'.

אלשטיין לא יעמיד בטוחות להזרמות העתידיות, דבר שעלול לגרום למחזיקי האג"ח של החברה להמשיך בהליכים נגדה. ביום שני תתקיים אסיפה של מחזיקי סדרה ט' לדון בצעדיהם.

בשבוע הקרוב אמורה החברה להמיר 5% ממניות כלל ביטוח שברשותה לאג"ח מסדרות ט' ו-יד' בהנחה משמעותית על מחיר הפארי, מה שיניב לה רווח הון של 70 מיליון שקל.

אלשטיין, צילום: סיוון פרג אלשטיין | צילום: סיוון פרג' אלשטיין, צילום: סיוון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
אזהרה. אג"ח ט'
כפיזיקאי-מתמטיקאי ולא כלכלן אני רק מזכיר לכם: אג"ח ט' ניתנה ללא בטחונות; לחברת אדב"פ יש גרעון בהון. אם לא יקרו מספר ארועים - והם על הצד הטוב ביותר - הנושים יקחו את החברה לפרוק, מה שאומר - מחזיקי אג,ח ט' לא יראו פרוטה. הערה: אלשטיין לא טפש ולא פראייר. כרגע הוא עדיין מהמר. אם יגיע למסקנה שהעניין די אבוד מבחינתו - לא יכניס עוד את היד לכיס. למחזיקי ט' האופטימיים (כאילו... מנסים למכור ת'סחורה לתמימים): אף אחד לא יקבל יותר ריביות וע"ח פדיון עפ"י לוח הזמנים הקיים. נקודה.
טוריצ'לי  |  31.08.19
לכל התגובות