אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מכה למתנגדי ג'ונסון: ביהמ"ש דחה עתירות נגד הארכת פגרת הפרלמנט צילום: רויטרס

עוד מכה למתנגדי ג'ונסון: ביהמ"ש דחה עתירות נגד הארכת פגרת הפרלמנט

בית המשפט בסקוטלנד קבע שאין צורך בצו מניעה נגד החלטת רה"מ, אך יערוך שימוע בעניין בשבוע הבא; ר"מ בריטניה הצליח להאריך את פגרת הפרלמנט עד ה-14 באוקטובר כדי לצמצם את ההתנגדות למאמציו להוציא את הברקזיט לפועל גם בלי הסכם עם האיחוד האירופי

30.08.2019, 16:19 | שירות כלכליסט
בית המשפט בסקוטלנד דחה היום (ו') עתירות שביקשו למנוע את הארכת פגרת הפרלמנט הבריטי - המהלך שקידם השבוע ראש הממשלה בוריס ג'ונסון על מנת לצמצם התנגדות בתוך הפרלמנט למאמציו להוציא לפועל את הברקזיט גם בלי להגיע להסכם מוסדר עם האיחוד האירופי. העתירה הוגשה על ידי 75 חברי פרלמנט המתנגדים לברקזיט.

קראו עוד בכלכליסט

"איננו משוכנע שהוכח כי יש צורך לצו מניעה בשלב זה", פסק השופט שדן בנושא. עתירות דומות הוגשו גם בבתי המשפט בלונדון ובבלפסט. על אף פסיקתו של השופט בסקוטלנד, הוא קבע כי שימוע מלא בעניין ייערך ביום שלישי.

רה"מ ג רה"מ ג'ונסון | צילום: רויטרס רה"מ ג

ג'ונסון פנה ביום רביעי למלכה בבקשה להאריך את פגרת הפרלמנט בחמישה שבועות עד ה-14 באוקטובר, זאת כשמועד היציאה מהאיחוד האירופי נקבע ל-31 באוקטובר. המלכה אישרה את בקשתו. פירוש הדבר בפועל הוא שחברי הפרלמנט לא יוכלו להצביע אי אמון נגד הממשלה שלו או להספיק להעביר חוקים שימנעו ברקזיט ללא הסכם.

בתוך כך, סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי צוותי המו"מ של בריטניה והאיחוד האירופי ייפגשו החל מספטמבר בתדירות של פעמיים בשבוע, זאת בניסיון לפרוץ את המבוי הסתום בדיונים בין שני הצדדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות