אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוריקן דוריאן מתקרב לפלורידה ב-220 קמ"ש; תושבים מתבצרים צילום: רויטרס

הוריקן דוריאן מתקרב לפלורידה ב-220 קמ"ש; תושבים מתבצרים

ההוריקן שצפוי לפגוע בחוף המזרחי של פלורידה ביום שני, כבר הפך לסופה בדרגה 4 והוא מסכן מיליוני בני אדם. מרכז ההוריקנים הלאומי שנמצא במיאמי: "דוריאן צפוי להישאר הוריקן עוצמתי במשך כמה ימים נוספים"

31.08.2019, 10:25 | שירות כלכליסט
ההוריקן דוריאן מתקדם אל עבר פלורידה, והפך כבר לסופה בדרגה 4 בעוד תושבים ותיירים מתבצרים לקראתו באחד מיעדי התיירות הגדולים בארה"ב. לדוריאן יש פוטנציאל לסכן מיליוני בני אדם, כמו גם את שלמותן של אטרקציות תיירות כמו וולט דיסני וורלד, משגרים של נאס"א שממוקמים לאורך הספייס קוסט, ואפילו את אחוזתו של הנשיא טראמפ במאר-א-לאגו שבפאלם ביץ'.

קראו עוד בכלכליסט

מרכז ההוריקנים הלאומי (NHC) שנמצא במיאמי מסר שדוריאן הגיע למהירות של 220 קמ"ש בעודו עושה את דרכו לעבר פלורידה. "למרות שיכולים להיות שינויים בעוצמתו בתחילת השבוע הבא, דוריאן צפוי להישאר הוריקן עוצמתי במשך כמה ימים נוספים", כך מסר ה-NHC ביום שישי.

תמונת לוויין של הוריקן דוריאן, צילום: רויטרס תמונת לוויין של הוריקן דוריאן | צילום: רויטרס תמונת לוויין של הוריקן דוריאן, צילום: רויטרס

מתגוננים לקראת בואו של ההוריקן, צילום: איי אף פי מתגוננים לקראת בואו של ההוריקן | צילום: איי אף פי מתגוננים לקראת בואו של ההוריקן, צילום: איי אף פי

צפוי להגיע ביום שני, צילום: רויטרס צפוי להגיע ביום שני | צילום: רויטרס צפוי להגיע ביום שני, צילום: רויטרס
מתדלקים את הרכבים, צילום: רויטרס מתדלקים את הרכבים | צילום: רויטרס מתדלקים את הרכבים, צילום: רויטרס

בחוף המזרחי של פלורידה, להיכן שדוריאן צפוי להגיע ביום שני בבוקר, התושבים חטפו מהמדפים בקבוקי מים, משטחי עץ, ואספקה נוספת, ובכמה תחנות דלק אזל הדלק. "הם קונים כל דבר שיכול לעזור בזמן הוריקן, פנסים, סוללות, גנרטורים", כך אמרה אמבר האנטר, עוזרת המנהל בחנות ACE הנדימן שבקייפ קנוורל.

בבאהמס כבר מתבצע פינוי תושבים, יומיים לפני שדוריאן צפוי להביא להצפות מסכנות-חיים ולגלים בגובה של עד 4.5 מטר. מנהל ה-NHC קן גרהם אמר שהוא חושש שהסופה תאט לאחר שתגיע ליבשה, כיוון שככל שהסופה תהיה אטית יותר, המשמעות היא יותר גשם והצפות קשות יותר. לא ידוע בדיוק מתי אמור ההוריקן להגיע ליבשה, אך התוצאות צפויות להיות הרסניות: "נזקים קשים, אירועים קטסטרופיים, רוחות של 220 קמ"ש בחלק מהאזורים, לא מצב טוב", אמר גרהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות