אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשבונו של מייסד טוויטר נפרץ: שימש להפצת ציוצים גזעניים צילום: רויטרס

חשבונו של מייסד טוויטר נפרץ: שימש להפצת ציוצים גזעניים

האקרים השתלטו על חשבונו של ג'ק דורסי למשך 20 דקות שבמהלכן פרסמו איום על הטמנת פצצה במטה טוויטר, וכן ציוצים נגד אפרו-אמריקאים ותכנים ניאו-נאצים

31.08.2019, 11:39 | רפאל קאהאן

חשבון הטוויטר של מייסד החברה, ג'ק דורסי, נפרץ בידי אלמונים ושימש לציוצים של התבטאויות גזעניות נגד אפרו-אמריקאים והפצה של תכנים ניאו-נאציים. המחטף בוצע אתמול (ו') בצהריים (שעון סן פרנסיסקו).

קראו עוד בכלכליסט

טוויטר חזרה לשלוט בחשבון לאחר כ-20 דקות והציוצים הוסרו מיד. בחברה הסבירו שהבעיה לא היתה במערכות שלהם אלא בפרצה שזוהתה במערכת של CloudHopper שמספק לה שירותי SMS.

טוויטר הפכה בשנים האחרונות לאמצעי ביטוי פומבי עבור לא מעט פוליטיקאים, סלבריטאים ודמויות ציבוריות אחרות. כך למשל דונלד טראמפ ידוע בציוצים שלו וכך גם בכירים נוספים במערכת הפוליטית. ההשתלטות על חשבונו של דורסי עשויה להעיד שאבטחת הגישה בשירות עשויה לדרוש הקשחה כדי להגן על המשתמשים יותר ביעילות.

מייסד טוויטר ג מייסד טוויטר ג'ק דורסי | צילום: רויטרס מייסד טוויטר ג

בתוך כך, אין זו הפעם הראשונה שחשבונו של דורסי נפרץ. לפני כשלוש שנים הוא היה קורבן לקבוצת האקרים בשם OurMine, אך אלה לא הפיצו ציוצי שנאה או עודדו אלימות. ב-2015 נפרץ חשבונו של סמנכ''ל הכספים לשעבר של טוויטר ושימש להפצה של 300 הודעות ספאם לפני שהגישה סודרה.

על פי הדיווח של הניו יורק טיימס, החשבון נפרץ לאחר שההאקרים הצליחו לקבל גישה לשירות CloudHopper, שמספק שירותי זיהוי דו שלבי מבוסס SMS. המחטף החזיק כ-20 דקות, אך בזמן הזה החשבון הספיק אף להפיץ איום על הטמנת פצצה במטה של טוויטר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות