אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיורא ענבר ייעץ למשרד האוצר על תקציב הביטחון צילום: אוראל כהן

גיורא ענבר ייעץ למשרד האוצר על תקציב הביטחון

ל"כלכליסט" נודע כי תא"ל במיל' ענבר נבחר לייעץ לאגף תקציבים לקראת המאבקים על התקציב בין האוצר לביטחון

01.09.2019, 08:14 | עמרי מילמן

תא"ל במיל' גיורא ענבר נבחר לייעץ לאגף תקציבים במשרד האוצר בנוגע לתקציב הביטחון, באמצעות חברת אדקיט, כך נודע ל"כלכליסט". ענבר נבחר במסגרת מכרז שהוציא האגף לפני כמעט חצי שנה, במטרה להתמודד עם הדרישות של מערכת הביטחון וכדי לחפש דרכים לייעל את המערכת, שחלקים רבים ממנה נסתרים מעיניהם של פקידי האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

ענבר כיהן בעבר כמנכ"ל קבוצת קמן שהיתה בשליטת חתנו של יצחק תשובה, רוני אלרואי, והוביל אותה למסע גיוסי חוב ורכישות ממונפות שהסתיים בכישלון עם מינוי כונס נכסים. עם הרעת מצבה, ענבר עזב את קמן וכיום יושב, בין השאר, בדירקטוריונים של החברות הציבוריות קבוצת גולף, שנפ, תמר פטרוליום, מישורים ואי.די.בי פתוח, אליה מונה כדירקטור חיצוני על ידי בעל השליטה הקודם בקבוצה, נוחי דנקנר, וכיום הוא מהווה אופוזיציה בולטת לבעל השליטה בקבוצה אדוארדו אלשטיין.

גיורא ענבר. יגשר על קרבות התקציב, צילום: אוראל כהן גיורא ענבר. יגשר על קרבות התקציב | צילום: אוראל כהן גיורא ענבר. יגשר על קרבות התקציב, צילום: אוראל כהן

לפי גורמים באוצר, ענבר הקים צוות שמורכב מעובדים לשעבר באגפי התכנון והתקציבים של צה"ל, שמכירים את המערכת מבפנים יחד עם כלכלנים נוספים. המטרה של אגף תקציבים בהעסקתו של ענבר היא להתכונן לקראת קרבות התקציב הבאים, לקראת התוכנית הרב־שנתית הבאה של צה"ל החל מ־2020 שתכלול דרישות תקציביות לא מועטות.

באגף תקציבים מתקשים להתמודד עם דרישות מערכת הביטחון שעולות לקבינט. באגף דוחים את הטענות כי הייעוץ החיצוני נדרש לאור מערכת היחסים הבעייתית עם מערכת הביטחון וטוענים כי ייעוץ חיצוני ניתן בעבר גם בתחום התשתיות והנדל"ן. לפי המכרז, ההתקשרות תהיה לשנה ובהיקף של מיליון שקל, אולם לאגף תהיה אפשרות להאריכה לארבע שנים נוספות.

קרבות התקציב בין האוצר לביטחון התחילו למעשה כבר בשבוע שעבר כשבכירי צה"ל חשפו כוונות של משרד האוצר בתקשורת, עוד בטרם החלו הדיונים בין הצדדים. בין המהלכים שיעלו על הפרק בסיבוב הנוכחי יהיו המשך קיצור השירות, קיצוצים בכוח אדם ופנסיות הגישור שהיו אמורות להגיע לסיכום בהסכם מ־2015, אך המהלך נתקע עקב מחלוקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות