אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לאשר הסדר נושים לרשת הגלידריות ד"ר לק צילום: גרמי פלדמן

בקשה לאשר הסדר נושים לרשת הגלידריות ד"ר לק

רוב בעלי החוב אישרו את הסדר הנושים שהוצג להם; ההסדר מבוסס על מכירת הרשת בכ–2 מיליון שקל; הרשת הוותיקה מעסיקה 60 עובדים, ישירות ודרך זכיינים

01.09.2019, 08:29 | ליטל דוברוביצקי

תקווה לדף חדש לד"ר לק: בעל התפקיד שמונה לרשת הגלידריות הגיש לביהמ"ש בקשה לאשר את ההסדר שהוצע לנושיה, וציין כי הוא אושר בידי רוב הנושים.

קראו עוד בכלכליסט

הרשת הוותיקה מעסיקה 60 עובדים, ישירות ודרך זכיינים. ביולי חשף "ידיעות אחרונות" כי הרשת ביקשה לכנס אסיפות נושים לצורך אישור הסדר, אחרי שנקלעה למצוקה תזרימית, ולהימכר בכ־2 מיליון שקל. שופט המחוזי בתל־אביב, איתן אורנשטיין, מינה את עו"ד גיל הירשמן לבעל תפקיד שמוסמך לזמן אסיפות נושים לאישור הצעת הסדר בין מפעילות הרשת (ד"ר לק וגלתום תעשיות) לנושיהן, ללא עתירה לצו הקפאת הליכים.

סניף של ד"ר לק (ארכיון), צילום: גרמי פלדמן סניף של ד"ר לק (ארכיון) | צילום: גרמי פלדמן סניף של ד"ר לק (ארכיון), צילום: גרמי פלדמן

החברות מבקשות למכור את הרשת לאליהו בן־שטרית ב־2 מיליון שקל. לפי בקשת הרשת, הן צברו חובות של כ־3.5 מיליון שקל.

ד"ר לק טענה בבקשה שהגישה, באמצעות עו"ד מיכאל חינצ'ין, כי "שתי החברות נקלעו למצוקה תזרימית ועשו כל שביכולתן כדי לאתר רוכש ולעמוד בהתחייבויותיהן. לאחר מאמץ, מצאו רוכש, תמורת 2 מיליון שקל. אישור ההסדר יביא לשמירת מקום עבודתם של כ־60 עובדים ופעילות החברות כעסק חי ותוך החזר דיבידנד גבוה לנושים; אם לא יאושר, שיעור החלוקה לנושים יהיה נמוך ביותר כי לא יהיה מנוס מנקיטת הליכי פירוק", נטען.

בדוח שהגיש הירשמן לפני כמה ימים, הוא ציין כי נגד הרשת הוגשו תביעות חוב בסך של כ־5.8 מיליון שקל, שטרם נבדקו והוכרעו על ידו. בדוח צוין כי מקורות ההסדר הם בסך של כ־2.8 מיליון שקל – 2 מיליון מהרוכש, חובות מלקוחות ועוד. עוד כתב הירשמן כי בכפוף לאישור בית משפט, הנושים הרגילים יקבלו 24% מהחוב שיאושר, ונושים מובטחים – את כל חובם המאושר.

"בעל התפקיד סבור כי הסדר הנושים המוצע ראוי ועדיף על פני החלופה – פירוק החברות – כאשר במצב זה צפויים להיפגע בעיקר נושי החברה הבלתי מובטחים", נכתב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות