אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קניית ספות כחלק מעיצוב בית מחודש קרדיט: יחצ

קניית ספות כחלק מעיצוב בית מחודש

כאשר מבצעים עיצוב מחודש לבית, נהוג לחשוב על כל הפרטים הקטנים. אחד מהדברים החשובים בתהליך כזה הוא התאמה בין אלמנטים שונים. האלמנטים העיצוביים של הבית כוללים את הגוון של הקירות, את עיצוב החלל עצמו, ואת פריטי הריהוט

01.09.2019, 11:55 | בשיתוף ארנה רהיטים בהתאמה אישית
מבחינת החלל עצמו מדובר על חלוקה מחדש של המבנה – באמצעות שימוש בצורה הקיימת או שינוי בקירות ופתיחה של חללים נוספים. שאר האלמנטים של העיצוב קשורים בסגנון הכללי שנבחר לבית, ובהתאמה מרבית של הריהוט והקישוטים בבית לעיצוב זה.

החלל המרכזי בבית הוא בדרך כלל סלון המגורים. זהו החדר בו שוהים את משך הזמן הרב ביותר, בעיקר בערבים ובסופי השבוע. אחד מהדברים החשובים ביותר, כאשר מתכננים את סלון המגורים, הוא בחירת הספות. לספות יש חשיבות רבה בחיי הבית. הספה הנכונה תהיה כזו שנוח ונעים לשבת עליה, ושתתאים במאת האחוזים לעיצוב של שאר הבית.

 , קרדיט: יחצ קרדיט: יחצ  , קרדיט: יחצ

ספות מעור או מבד?

השאלה הראשונה שנהוג לענות עליה כאשר מעצבים מחדש את הסלון היא האם לבחור בריפוד מעור או מבד לספות החדשות.

זהו בהחלט עניין של טעם אישי, אך לכל סוג ריפוד יש את היתרונות והחסרונות שלו. ספה מרופדת בעור תהיה מעט "דביקה" יותר לעיתים כאשר יושבים עליה. בדרך כלל ספות מעור הן בעלות רמת רכות ישיבה רבה יותר מספות המרופדות בעזרת אריגי בד.

ספות מבד יכולות להיות מעט מחוספסות וקשות יותר. אך מצד שני, אין צורך בתחזוקה מיוחדת כמו שיש צורך כאשר קונים ספות חדשות מעור, בחנות כמו חנות ארנה ריהוט.

יש לדעת כי עור מצריך ניקוי וטיפול קצת יותר תכוף ורב על מנת לשמור על אורך חייו לשנים רבות. אך גם אם רכשתם בארנה ריהוט ספות מעור או ספות מבד – יש צורך לנקותן ולשמור על תחזוקה שוטפת.

מאחר ויש כאן הרבה עניין של נוחות והעדפה אישית, כדאי להתייעץ עם מעצב הפנים שאיתו עובדים על עיצוב הבית המחודש.

 , קרדיט: יחצ קרדיט: יחצ  , קרדיט: יחצ

מדוע חשוב לבחור ספה נוחה

לספה יש שימושים רבים במהלך החיים היום יומיים בבית. כאשר המשפחה מתכנסת בסלון לצפייה משותפת בחדשות, או כאשר מגיעים אורחים לביקור וכולם יושבים בסלון ונהנים מהביחד. הספות הן המוקד של הישיבה בחדר הסלון. לכן, כאשר מעצבים את הבית מחדש ובוחרים דגם של ספות – חשוב לתת תשומת לב מלאה לבחירה על מנת להבטיח הנאה מתמשכת מהספות שתקנו.

לנוחות חלק חשוב בבחירת ספות. אנשים שונים הם בעלי גוף שונה וצורת גוף שונה. ישנם אנשים שתתאים להם ספה שבה "שוקעים". אחרים, לעומת זאת, יעדיפו ריפוד נוקשה יותר השומר על צורת הגב.

מבחינה בריאותית, חשוב לשבת בספה שלא תהיה שקועה מדיי, על מנת לשמור על הגב. אך מצד שני, חשוב גם שיהיה נוח. סך הכל, בני המשפחה והבית יבלו שעות לא מעטות בישיבה על הספות החדשות.

האופציה של ספות בהתאמה אישית

לא רבים יודעים זאת, אך ישנן חנויות בהן ניתן לקנות ספות בהתאמה אישית. אופציה זו רלבנטית במיוחד כאשר מעצבים את הבית כולו מחדש. ניתן להיעזר באנשי מקצוע, כמו בחנות ארנה ריהוט, ולקבל ייעוץ על סוג הספות החדשות המתאימות לכם ולצרכים שלכם. ההמלצה תיגע במבנה הספה (פינתית, ישרה, מעוקלת וכו'), בחומרים ובסוג הריפוד.

החלטות אלו ישפיעו כמובן גם על המחיר הסופי של הספות החדשות, אך חשוב לדעת כי טווח המחירים רחב, וכל אחד יוכל למצוא ולעצב ספה בהתאמה אישית, בחנות ארנה ריהוט, במחיר שיתאים לתקציב שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות