אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוריקן דוריאן עלה לרמה 5 עם רוחות של 250 קמ"ש: "יש להאיץ את ההכנות להצלת חיים ורכוש" צילום: רויטרס

הוריקן דוריאן עלה לרמה 5 עם רוחות של 250 קמ"ש: "יש להאיץ את ההכנות להצלת חיים ורכוש"

מרכז ההוריקנים הלאומי של ארה"ב מסר שההוריקן "צפוי לפגוע באיי אבאקו עם רוחות קטסטרופליות". הסופה צפויה לפגוע באיי הבהאמס ולנוע צפון-מזרחה לעבר החוף הדרום-מזרחי של ארה"ב

01.09.2019, 16:10 | שירות כלכליסט

ההוריקן דוריאן עלה לדרגה 5, כך הודיע מרכז ההוריקנים הלאומי (NHC) בארה"ב בטוויטר היום (א') בבוקר. "דוריאן הוא כעת הוריקן בדרגה 5, עם רוחות במהירות 250 קמ"ש, והוא צפוי לפגוע באיי אבאקו עם רוחות קטסטרופליות", לשון ההודעה. "הצפות מסכנות חיים וגשם כבד ביותר צפויים גם כן... יש להאיץ ולהשלים את ההכנות להצלת חיים ורכוש", כך הודיע ה-NHC בהודעה נפרדת.

מיליוני תושבים שגרים לאורך החוף הדרום-מזרחי של ארה"ב נמצאים בכוננות גבוהה על רקע האזהרות מכך שהסופה צפויה לנוע צפון-מזרחה אחרי שתכה באיי הבהאמס, ולאיים בכך על פלורידה, ג'ורג'יה והקרוליינות. ה-NHC פרסם גם אזהרת סופה טרופית לחלקים ממזרח פלורידה - מצפון לאזורי דירפילד ביץ' ומפרץ סבסטיאן - כלומר שצפויים תנאי סופה טרופית באזור תוך 36 שעות.

"באזורים אחרים במרכז ודרום פלורידה יש להמשיך להתעדכן בהתקדמותו של דוריאן. יכול להיות שיפורסמו אזהרות נוספות עבור חלקים מהחוף המזרחי של פלורידה בהמשך היום", כך הודעת ה-NHC.

הוריקן דוריאן , צילום: רויטרס הוריקן דוריאן | צילום: רויטרס הוריקן דוריאן , צילום: רויטרס

הוריקן דוריאן, צילום: רויטרס הוריקן דוריאן | צילום: רויטרס הוריקן דוריאן, צילום: רויטרס

תושבים בפלורידה נערכים להגעת ההוריקן, צילום: איי אף פי תושבים בפלורידה נערכים להגעת ההוריקן | צילום: איי אף פי תושבים בפלורידה נערכים להגעת ההוריקן, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות