אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קליל אריה ריכטמן פורש לאחר 30 שנה: "החזרתי את האמונה לעובדים" צילום: מורג ביטן

מנכ"ל קליל אריה ריכטמן פורש לאחר 30 שנה: "החזרתי את האמונה לעובדים"

החברה הודיעה על פרישת ריכטמן לאחר 15 שנה כמנכ"ל, "בנסיבות שאין להביאן לידיעת הציבור"; ריכטמן: "הגיע הזמן לאתגרים חדשים. הפכתי את קליל מחברת תעשייה מסורתית בפריפריה למותג על שמכירים גם בחו"ל"

01.09.2019, 16:17 | אורי גלאור

אריה ריכטמן (ריצ'י) הודיע היום (א') על פרישתו מתפקיד מנכ"ל קליל, יצרנית פרופילי האלומיניום לבנייה ולתעשייה. ריכטמן עובד בחברה כבר 31 שנה, מתוך 15 בתפקיד המנכ"ל. בחברה לא פירטו את הרקע לעזיבה, וציינו כי מדובר ב"נסיבות שאין להביאן לידיעת הציבור". ריכטמן צפוי לסיים את תפקידו עד סוף חודש מרץ 2020.

קראו עוד בכלכליסט

"קליל היתה מקום העבודה הראשון שלי, מיד אחרי הלימודים בטכניון", אמר ריכטמן לכלכליסט לאחר הודעת הפרישה. "החלום הכי גדול שלי היה להיות מנכ"ל, והגשמתי אותו".

אריה ריכטמן, מנכ"ל קליל, צילום: מורג ביטן אריה ריכטמן, מנכ"ל קליל | צילום: מורג ביטן אריה ריכטמן, מנכ"ל קליל, צילום: מורג ביטן

ריכטמן הוסיף כי "לקחתי את החברה מבירא עמיקתא לאיפה שהיא היום. בשנת 2004 היא היתה עם כמעט הערת עסק חי, והיא הפכה לחברה שבשלבים מסוימים שווי השוק שלה הגיע לכמעט מיליארד שקל".

בנוגע לנסיבות עזיבתו אמר ריכטמן כי "הגיע הזמן לפנות לאתגרים חדשים, ושהחברה תיקח את זה מפה. כשהגעתי אליה הייתה קליל חברת תעשייה מסורתית בפריפריה, והיום אנו מותג על בישראל שמכירים מעולה גם בחו"ל. למרות שזה קשה, אני חושב שזה צעד טוב לי ולחברה. מאוד קשה לעזוב חברה שגדלתי בה".

עוד ציין ריכטמן כי הנקודות המרכזיות שלו בהיותו מנכ"ל היו "החזרת האמונה לעובדים ולכולם שהחברה יכולה להתרומם. הקמנו בזמנו חברה בת באנגליה, עשינו את תכנית המתקינים המורשים, ולפני מספר שנים הכרזנו שנהיה אחראים למשך שבע שנים על העבודה של אותם מתקינים".

עוד ציין ריצ'י כי "העובדים באים לעבודה ומחייכים וזה מבחינתי הכיף הכי גדול שלי כמנכ"ל חברה". בנוסף אמר " אני עוזב את החברה כשהיא לא במצב רע, אלא במצב מצויין. אני חושב שזה הזמן הנכון".

ריכטמן הוסיף "אני אוהב את קליל ואת ענף האלומיניום בישראל. קליל היא מפעל החיים שלי ואני גאה בחלקי בהצלחתה. אמשיך בתפקידי עד לבחירת המנכ"ל הבא וכניסתו לתפקיד. אני מודה ליו"ר החברה, צורי דבוש, על הזכות שנתן לי לנהל את קליל, וכמובן ללקוחות, למנהלים ולעובדים המסורים של החברה".

צורי דבוש, יו"ר קליל מסר בתגובה להודעת הפרישה: "אני מודה לריצ'י בשם העובדים ומנהלי קליל על חלקו בהצלחתה. קליל חברה עם עוצמות ומוכנה לשדרג את מעמדה כחברה מצויינת וכמובילת שוק החלונות המעוצבים בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות