אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלרגן הגיעה להסדר משלה בפרשת משככי הכאבים: "אין לנו אחריות - עסקי הגנריקה נמכרו לטבע" צילום: איי פי

אלרגן הגיעה להסדר משלה בפרשת משככי הכאבים: "אין לנו אחריות - עסקי הגנריקה נמכרו לטבע"

ב-2016 רכשה טבע את אקטביס, חטיבת הגנריקה של אלרגן, תמורת 40.5 מיליארד דולר. אלרגן, שהגיעה להסדר תשלום של 5 מיליון דולר למדינת אוהיו בפרשת האופיואידים, טוענת: "כל עסקי הגנריקה נמכרו לטבע ב-2016. אין לאלרגן אחריות לתביעות בנוגע לתרופות הגנריות"

01.09.2019, 18:41 | חזי שטרנליכט

יצרנית התרופות אלרגן הגיעה גם היא להסדר בפרשת משככי הכאבים בארה"ב והיא מתנערת מאחריות לתרופות הגנריות שייצרה בשנים שבהם נוגעת הפרשה, ומציינת כי אחריות משפטית זו עברה לחברת טבע אשר רכשה ממנה את החטיבה הגנרית שלה לפני שלוש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

אלרגן מכרה את חטיבת הגנריקה שלה (אקטביס) לחברת טבע, ב-40.5 מיליארד דולר, בעסקה שהושלמה בקיץ 2016 וסיבכה את טבע בהררי חובות. אלא שעם התפתחות פרשת האופיואידים התברר כי חלקה של אקטביס שכאמור היום בבעלות טבע, היה משמעותי בפרשה. מנתונים של הוול סטריט ג'ורנל מיולי האחרון עלה כי חלקה של אקטביס במכירת גלולות של משככי כאבים בשנים 2006 ל-2012 עמד על 34.6% מהשוק, בעוד שהחלק של טבע עצמה עמד על 0.9% בלבד.

אלרגן, צילום: איי פי אלרגן | צילום: איי פי אלרגן, צילום: איי פי

אלרגן, כאמור בניכוי חלקה של אקטביס, הגיעה להסדר בהיקף כספי לא משמעותי של 5 מיליון דולר שאותם תשלם לשני מחוזות במדינת אוהיו. אלרגן טוענת בהודעה שפרסמה בנוגע להסדר כי "אין לאלרגן אחריות (Liability) לתביעות בנוגע לתרופות הגנריות. כל עסקי הגנריקה נמכרו לטבע בשנת 2016". הטיעון של אלרגן ידוע בתעשיית התרופות, שכן היא מכרה לטבע את אקטביס בעסקה שהושלמה בקיץ 2016. ואכן טבע היא זו שנושאת את האחריות המשפטית למעשיה של אקטביס בעבר. זאת בדומה לרכישה אחרת שביצעה טבע ב-2011 של חברת ספאלון, שהיתה כרוכה בהכרה משפטית על מעשים של ספאלון שנים קודם לכן.

עוד נכתב בהודעת אלרגן בנוגע להסדר כי הוא "פותר את התביעות שהועלו נגד אלרגן בהקשר למשפט שיתחיל באוקטובר 2019 בקליבלנד. החברה מאמינה שהסדרת התביעות הללו הינה בהתאם לאינטרס שלה, לאור הזמן (שייקח המשפט) והעלויות המשפטיות למשפט מרובה תביעות".

אלרגן היא חברה אירית שהמטה שלה מבוסס בעיר דאבלין. היא הסכימה כחלק מההסדר לשלם את הסכום לשני מחוזות, שתבעו אותה כחלק מהמשפט הגדול שעומד לצאת לדרך בחודש אוקטובר הקרוב. ההגעה להסדר נועדה למנוע את הגעת החברה למשפט. אלרגן תשלם סכום של 1.9 מיליון דולר למחוז סאמיט במדינת אוהיו וסכום נוסף של 3.1 מיליון דולר למחוז קויאהוגה (Cuyahoga) במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הודעה באשמה
זו בעצם הודעה באשמה של אלרגן שמתנערת מאשמה ע"י כך שמכרה את החטיבה הגנרית שלה לטבע. טבע רכשה את החטיבה ב 2016 וכל התביעה מתרחשת על תקופת 2006 - 2012 בזמן שאלרגן הייתה הבעלים של החטיבה ועשתה את כל הפשעים האלו. לערכתי אנחנו עדים לאחת התביעות היותר מעניינות בדיני תאגידים וזו אחת ההודעות היותר טובות שיצאו בטבע מאז התחילה הפרשה
עוד  |  02.09.19
7.
אולי הניהול הכושל בהסטוריה
לא ברור מה עבר למנהלי טבע בראש כשהם עשו בזמנו את הרכישות האלה. איפה הדיו דיליג׳נס, העיקר שהמנכל זכה במנכל השנה ע״י כל העיתונים הכלכלים ההישראלים.. ויש עוד כאלה פה שחושבים שטבע יכולה להתנער מהאחריות.. כרוניקה של פשיטת רגל.. על מחזיקי המניות אני לא מרחם..
המנהל  |  02.09.19
לכל התגובות