אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כשנתניהו מאוכזב מתשובה צילום: עמית שעל

דעה

כשנתניהו מאוכזב מתשובה

נתניהו זועם כי לפי סולם הערכים שלו, היה מצפה ליחס אחר. אחרי הכל, ראש הממשלה אירח את תשובה בביתו ונפגש איתו לא פחות משבע פעמים בשנים שבהן נדונו תמלוגי הגז, היצוא שלו ומתווה הגז הסופי. אחרי כל הטרחה הזאת, השתקה של פלג היא המינימום שניתן לצפות לו

02.09.2019, 08:32 | אמיר זיו
במשפחת נתניהו, מיליארדרים הם אינסטרומנט. כלי שמטפחים כדי לדרוש תמורה.

קראו עוד בכלכליסט

"אתם שוחטים אותנו... איזה מין אתר זה? תשנו את זה... ושזה יקרה מהר", סימסה שרה נתניהו לאיריס אלוביץ' כשלא היתה מרוצה מפרסומים בוואלה. "יש איזה 'עלים'?" תהה בנימין נתניהו אצל ארנון מילצ'ן כשאספקת הסיגרים הקובניים התמהמהה. "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר, אתה לא יכול לפרגן ב־400 שקל?" גער יאיר נתניהו בחברו ניר מימון - בנו של קובי מימון, שותפו של יצחק תשובה במאגר תמר.

עכשיו נתניהו האב מתגולל על תשובה עצמו. "דלפון", הוא מעליב את טייקון הגז שהוא גם מבעלי קשת, רק משום שבמהדורות החדשות שלה חושף גיא פלג חומרי חקירה מביכים מתיקי נתניהו.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

"יש את המסכנים, הדלפונים: דרורית ורטהיים, היא שווה רק שני מיליארד, ויצחק תשובה הוא שווה רק ארבעה מיליארד" (בנימין נתניהו, ראש הממשלה, שלשום), צילום: AFP "יש את המסכנים, הדלפונים: דרורית ורטהיים, היא שווה רק שני מיליארד, ויצחק תשובה הוא שווה רק ארבעה מיליארד" (בנימין נתניהו, ראש הממשלה, שלשום) | צילום: AFP "יש את המסכנים, הדלפונים: דרורית ורטהיים, היא שווה רק שני מיליארד, ויצחק תשובה הוא שווה רק ארבעה מיליארד" (בנימין נתניהו, ראש הממשלה, שלשום), צילום: AFP

תשובה היה "מיליארדר טיפוחים", שטיפס לצמרת פחות או יותר במקביל לנתניהו. תשובה מצא גז בינואר 2009, נתניהו זכה בבחירות בפברואר. מאז שניהם מסתכלים על כולנו מלמעלה.

נתניהו זועם כי לפי סולם הערכים שלו, היה מצפה ליחס אחר. אחרי הכל, ראש הממשלה אירח את תשובה בביתו ונפגש איתו לא פחות משבע פעמים בשנים שבהן נדונו תמלוגי הגז, היצוא שלו ומתווה הגז הסופי. אחרי כל הטרחה הזאת, השתקה של פלג היא המינימום שניתן לצפות לו. האמת, אלמלא כל החקירות שפלג חושף את פרטיהן, אולי היה אפשר לנסות לסגור עניינים בשקט, כמו פעם, כשלא היה צריך לאבד עשתונות בפייסבוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות