אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר חודש בלבד: BOL חוזרת בה מאימוץ מחיר הפיקוח צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

לאחר חודש בלבד: BOL חוזרת בה מאימוץ מחיר הפיקוח

החברה יידעה את בתי המרקחת כי החל מה-1 לספטמבר השנה לא תמשיך לקחת חלק בתוכנית הסבסוד של 60 גרם ב-500 שקל, כפי שהצהירה בפני משרד הבריאות. החברה ציינה כי כן תמשיך לסבסד ילדים הלוקים באוטיזם מקרב מטופליה

02.09.2019, 10:06 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס BOL פארמה הודיעה בסוף השבוע לבתי המרקחת, כי תפסיק את תוכנית הסבסוד במסגרתה מכרה עד 60 גרם קנאביס רפואי תמורת עד 500 שקל, כחודש אחד בלבד לאחר שהחלה בה. החברה אימצה את התוכנית לאחר שמשרד הבריאות הצהיר על דרישתו לפיקוח מחירים בשוק הקנאביס הרפואי, ואף התנה בו את אפשרות הייצוא.

קראו עוד בכלכליסט

תמיר גדו, צילום: גדי קבלו תמיר גדו | צילום: גדי קבלו תמיר גדו, צילום: גדי קבלו

BOL הייתה החברה היחידה שהייתה מוכנה לפעול ולמכור את תוצריה במסגרת המחיר המפוקח, ואף הצהירה על כך ב-25 ליולי בפני משרד הבריאות, עוד לפני שזה הוחל. בכך BOL 'שברה שורות' מקרב חברות ומגדלות הקנאביס הרפואי, שטוענות כי המחיר המפוקח לא יאפשר להם פעילות.

גורמים בשוק הקנאביס הרפואי מספרים ל"כלכליסט" כי "גדו לא הצליח לעמוד במחירים הנדרשים, ועם שלל התביעות הייצוגיות הקיימות בענף, והצרכים הקולקטיביים של כולנו בתעשייה בשל דחיית הייצוא – הוא הבין שהוא צריך לקחת צעד אחורה".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

מדובר גם במכה למשרד הבריאות, שנתלה ב-BOL בהצגת יכולת המגדלות לעמוד במחירי היעד שלו במסגרת האסדרה החדשה (רפורמת הקנאביס של משרד הבריאות). כיום עומד תלוי בג"ץ של עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי כנגד משרד הבריאות והאסדרה החדשה, ובין הטיעונים הכלולים בו גם המחיר הגבוה שנאלצים המטופלים לשלם בגין מוצרי הקנאביס הרפואי, אותם רכשו עד כה במחיר אחיד של 370 שקל לכל כמות שנדרשו לה והונפקה להם על ידי הרופא המטפל.

תמיר גדו, מנכ"ל BOL פארמה, מסר ל"כלכליסט" כי "בדקנו חודש ראשון למבצע, ומצאנו כי כמעט לא ניצלו אותו מחד, בעוד שקשה מאוד לנהל אותו לוגיסטית מאידך, אז החלטנו לרדת מהעניין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות