אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו״ח סודי: ברקזיט ללא הסכם ייצור פקקי ענק של משאיות בכניסה לבריטניה צילום: גטי אימג'ס

דו״ח סודי: ברקזיט ללא הסכם ייצור פקקי ענק של משאיות בכניסה לבריטניה

על פי משרד התחבורה הבריטי, כלי רכב שינסו לעבור את הגבול – כולל רכבי משא שנושאים מזון טרי ותרופות – עלולים להתעכב בעד יומיים לפני שיוכלו לעבור, וזאת עקב בדיקות חדשות בגבול, עם זמן המתנה ממוצע של יום וחצי

02.09.2019, 14:53 | שירות כלכליסט

ברקזיט ללא הסכם צפוי ליצור פקקי תנועה מפלצתיים, בהם יעמדו מכוניות ומשאיות במעבר הגבול עד יומיים, בפקקים של עד 8,000 כלי רכב, כך על פי מסמכים שהודלפו לסקיי ניוז. על פי ניתוח של משרד התחבורה הבריטי, בתרחיש הגרוע ביותר כלי רכב שינסו לעבור את הגבול אל האיחוד האירופי – כולל רכבי משא שנושאים מזון טרי ותרופות – עלולים להתעכב בעד יומיים לפני שיוכלו לעבור, וזאת עקב בדיקות חדשות בגבול, עם זמן המתנה ממוצע של יום וחצי. עם זאת, בתרחיש הטוב ביותר האפשרי, 50% מכלי הרכב יחכו לפחות שמונה שעות לפני שיוכלו לעבור, כך על פי הניתוח.

קראו עוד בכלכליסט

פקק תנועה של משאיות, צילום: גטי אימג פקק תנועה של משאיות | צילום: גטי אימג'ס פקק תנועה של משאיות, צילום: גטי אימג

זו האחרונה בשורת הראיות המצביעות על ההפרעה שייצור ברקזיט ללא הסכם.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון נחוש לבצע את הברקזיט ב-31 באוקטובר, אפילו אם פירוש הדבר עזיבה ללא הסכם. ג'ונסון אמר שבריטניה תתמודד עם תרחיש שכזה למרות האזהרות לגבי שלל השפעות שליליות שהדבר יגרום, כולל עיכובים בגבול שישפיעו על מוצרי יבוא קריטיים כמו מזון טרי ותרופות.

ביזנס אינסיידר דיווח שפקידי ממשלה הוסיפו גם נוזל ביצים לרשימת חומרי המזון שיימצאו במחסור כתוצאה מבדיקות הגבול החדשות. משרד הסביבה, המזון והכפר הבריטי, הזהיר תעשיינים בכירים מכך שעיכובים במעברי הגבול צפויים לגרום למחסור בנוזל ביצים, שרובו מיובא מהאיחוד ומשמש להכנת מגוון מוצרי מזון בבריטניה כולל עוגות, מאפים ורטבים. לתעשיינים נאמר גם שבמקרה של ברקזיט ללא הסכם, הממשלה צופה שעד 60% מהמשאיות לא יחזיקו במסמכים הדרושים למעבר בין קלה שבצרפת ודובר שבבריטניה, כאשר חלקן יאלצו להמתין עד יומיים לפני שיורשו לחצות את התעלה.

ראש הממשלה ג'ונסון התייחס בביטול בשבוע שעבר לאזהרות ממחסור במזון, ואמר לסקיי ניוז ש"מאוד לא סביר" שמלאי המזון בממלכה יאזל.

מזכיר הסחר של מפלגת הלייבור, בארי גרדינר, אמר לעומת זאת לסקיי ניוז: "הם (הממשלה) טומנים את ראשם בחול. הם חיים כבר הרבה זמן באשליה שהכל יסתדר מאליו. אבל הם חייבים להיות מודאגים. כי אם בעוד חודשיים זה יקרה הם יוחזקו כאחראים."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
בריטניה לא מייצרת שום דבר, למעט בחורות עצלניות עם מבטא קוקני
בריטניה לא מייצרת כלום כבר שנים ארוכות. מדינות האיחוד ובראשן גרמניה ישתו לבריטניה את הפעילות של שירותים פיננסים. הבריטיות יסעו לאוסטרליה, קנדה וניו זילנד, ויתחננו לדרכון זר. הרבה הולכים לחגוג עליהן.
האמת היא  |  02.09.19
14.
ל - 7 - אתה טועה. האיחוד האירופי
מורכב היום משתיים וחצי מדינות יצרניות - גרמניה, בריטניה, וצרפת. ללא בריטניה - יישארו מדינה וחצי יצרניות, ועשרות מדינות חלשות, תלויות, גרעוניות (איטליה, יוון, מדינות מזרח אירופה). אם האירופים יעשו חיים קשים לבריטניה - מי שיפגע יהיו האירופים, ולא להיפך. בענייני שליטה והשפעה ? הצחקתני. האירופים כוווווווווווולם ביחד, פחות מאוכלוסיית ארה"ב. והמצב הכלכלי שלהם, והיכולת שלהם לתת את הטון בעולם, היא לא מאוד גבוהה, בטח לא אם בריטניה פורשת מהגוש.
המגיב  |  02.09.19
לכל התגובות