אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על אפריקה ישראל: דמרי שיפר את הצעתו, לוקסנבורג צירף את אלטשולר שחם צילום:אוראל כהן

הקרב על אפריקה ישראל: דמרי שיפר את הצעתו, לוקסנבורג צירף את אלטשולר שחם

הסיבוב השני בהתמודדות על החברה: לוקסנבורג ודמרי הגדילו את הצעותיהם ב-50 מיליון שקל; לוקסנבורג אמנם צירף לשורותיו את בית ההשקעות, אך יידרש לגייס יותר אג"ח; בנוסף, הצעת דמרי, יריבו העיקרי במירוץ, גבוהה ב-6 מיליון שקל ועומדת על 1.194 מיליארד שקל; הצעת גד זאבי היא הגבוהה ביותר אך סיכוייה נמוכים שכן היא כוללת הנפקת אג"ח חדשה לאפריקה

02.09.2019, 19:39 | גולן חזני

יגאל דמרי שיפר משמעותית את ההצעה שלו לרכישת אפריקה ישראל השקעות, לקראת הסיבוב השני בהצבעת מחזיקי האג"ח על הרוכש הסופי. לאחר השיפור, הצעת דמרי מוערכת כהצעה השנייה מבחינת השווי מבין ארבע ההצעות שעל הפרק. ההצעה הגבוהה ביותר היא של גד זאבי, ושוויה מוערך ב-1.229 מיליארד שקל. ואולם לנוכח הרכב ההצעה, הכוללת הנפקת אג"ח חדשה של אפריקה – ולא הנפקה של החברה של גד זאבי – ההערכה היא שסיכוייה להיבחר נמוכים. זאבי עצמו הפקיד 40 מיליון שקל במסגרת ההצעה שהעביר.

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י השוואה שערך רו"ח איציק עידן מבייקר טילי, היועץ המשפטי של נציגות האג"ח, ההצעה של דמרי עומדת על 1.194 מיליארד שקל, והיא גבוהה ב-6 מיליון שקל מזו של יריבו העיקרי במירוץ, יעקב לוקסנבורג (לוקסי) וחברת לפידות - 1.188 מיליארד שקל.

מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי, צילום:אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי | צילום:אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי, צילום:אוראל כהן

הנכסים העיקריים של אפריקה השקעות הם דניה סיבוס (100%) שפועלת בתחום התשתיות ו-74% ממניות אפריקה מגורים שפעילה בתחום הנדל"ן למגורים.

דמרי היה האחרון שהצטרף למירוץ על אפריקה ובהצבעה הראשונה סיים שני אחרי לוקסנבורג וחברת לפידות. השניים העפילו לסיבוב השני שההצבעות לגביו יסתיימו מחר ב-10:00.

לפידות צירף הבוקר להצעה את בית ההשקעות אלטשולר שחם, מה שסייע לו להגדיל את מרכיב המזומן בהצעה ב-100 מיליון שקל ל-380 מיליון שקל. זהו מרכיב המזומן הגבוה בין ההצעות. עם זאת, לפידות עדיין תזדקק לגיוס אג"ח שקרוב ל-250 מיליון שקל כדי לממן את החלק המזומן שלה בעסקה, והדבר מעמיד אותה בנחיתות מול ההצעה של דמרי, שכן למחזיקים ניסיון רע מהעבר הקרוב עם מוטי בן משה שעמד לרכוש את החברה במימון מגיוס אג"ח ונסוג ברגע האחרון.

הן דמרי והן לוקסנבורג שיפרו את ההצעות בכ-50 מיליון שקל וכך גם מאיר שמיר שההצעה שלו מוערכת ע"י בייקר טילי ב-1.169 מיליארד שקל. השיפור איפשר לשמיר לחזור למירוץ לאחר שנשר בסיבוב הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מחיקת מניות הצעת דמרי-לעיונכם
2 איון המניות הקיימות והקצאת מניות חדשות לרוכשת 3.2.1 במועד הביצוע תתבטלנה ותאוינה, בצו בית המשפט, כל המניות הקיימות והחברה תהפוך לחברה פרטית, כהגדרת מונחים אלו בחוק החברות. 3.2.2 איון וביטול המניות הקיימות יבוצעו על פי צו בית המשפט, בלא שההסדר יהא כפוף לאישור אסיפה/ות בעלי המניות של החברה ערב מועד הביצוע (להלן: " בעלי המניות הקיימים )" , ובלא שבעלי המניות הקיימים יהיו זכאים לתשלום ו/או זכות כלשהם בגין איונן וביטולן. 3.2.3
ססי  |  02.09.19
לכל התגובות