אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
38 בעלי דירות מתוך 271 שנבדקו לא דיווחו על הכנסותיהם משכר דירה

38 בעלי דירות מתוך 271 שנבדקו לא דיווחו על הכנסותיהם משכר דירה

מבדיקות שבוצעו במסגרת מבצע ארצי של מס הכנסה עלה כי 14% מהנבדקים בחרו שלא לדווח על הכנסותיהם; כך למשל, בעליהן של 3 דירות בת"א, המרוויח משכירות 19.1 אלף שקל בחודש, לא הצהיר על הכנסותיו מאז 2016; בעל דירה אחר לא דיווח על הכנסתו משכירות בשל היותו חבר קיבוץ ורצונו להסתיר מחבריו את הדירה שבבעלותו

03.09.2019, 11:37 | עמרי מילמן

38 בעלי דירות מתוך 271 (14%), שנבדקו במסגרת מבצע ארצי של מס הכנסה, לא דיווחו על הכנסות משכר דירה - על אף חובת הדיווח. מבדיקה של מספר מקרים עלה כי משכירי דירות דיווחו דיווחים כוזבים בנוגע לגובה הכנסותיהם מהשכרת הדירה שבבעלותם, על מנת ליהנות מהפטור ממס.

קראו עוד בכלכליסט

סניף רשות המסים בת"א סניף רשות המסים בת"א סניף רשות המסים בת"א

כך למשל, בעליהן של שלוש דירות בתל אביב, המרוויח משכירות 19.1 אלף שקל בחודש, לא הצהיר על הכנסותיו מאז 2016, ובעליהן של שלוש דירות מירושלים שמרוויח כמעט 17 אלף שקל בחודש לא דיווח גם הוא על הכנסותיו מאותה תקופה. בעל דירות מאזור צפת, שהרוויח משכירות 128.4 אלף שקל בשנה (10.7 אלף שקל בחודש), דיווח על סכום של 84 אלף שקל בלבד (7,000 שקל בחודש).

בעליהן של שש דירות באיזור נתניה, אותן הוא משכיר במשך שבע שנים, דיווח על הכנסה משכירות הפטורה ממס על שתי דירות פטורות, מבלי לדווח על יתר הדירות, כאשר בפועל הוא מרוויח כמעט 16 אלף שקל בחודש.

בעל דירה מאיזור חיפה לא דיווח במשך שלוש שנים על הכנסה חודשית של 6,300 שקל משכירות, כאשר לטענתו הסיבה לכך היא עובדת היותו חבר קיבוץ ורצונו להסתיר את הדירה שבבעלותו מהקיבוץ.

על פי נתוני הרשות לאיסור הלבנת הון, נדל"ן מהווה את אחד מהאמצעים הבולטים להלבנת הון והעלמת מס. על פי החוק, אדם המשכיר דירת מגורים זכאי לפטור ממס רק במידה וההכנסה שלו משכירות נמוכה מ-5,090 שקל בחודש; מעל לסכום זה יש לשלם מס, כאשר ישנם מספר מסלולים אפשריים: מסלול פטור חלקי, מס מופחת של 10% או חיוב לפי מדרגות מס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
בעל דירה
חוק זה חוק אבל ...בתור בעל דירות שכן מדווח ומשלם מס לא יכול שלא להתרעם עם המס הכפול שמבריח משקיעים וגובל בחזירות. מס רכישה 8% על מה? קניתי דירה מכסף שחור? קניתי מכסף ,ממוסה נקי ממס , השקע י מליונים, לוקח סיכונים, משלם משכנתא...זה הפנסייה שלי לעתיד. לא סתם שונאים את החמדנות היהודית
מוקי  |  04.09.19
8.
שששששששש... אתם סתם מעצבנים את הדור הדפוק שעובד ושוכר
תנו לדורות הקודמים לחגוג עלינו בשקט. אתם סתם מדליקים אותנו. בסוף נפגין גם אנחנו ונחסום את איילון. אדם בעל 6 דירות במדינה הזאת שלא עובד נחשב "עני". הוא יכול גם לקבל קיצבה. אז מה אם הוא מכניס 20 אלף בחודש משכירות בלי לשלם שקל 1 מס.
יליד של הדור הדפוק  |  03.09.19
לכל התגובות