אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנכ"ל נכנס לכיתה: רגע לפני פרישה לפנסיה מוקדמת, אבי נתן הפך למורה מצטיין צילום: סטודיו בעמק

30 דקות או פחות

המנכ"ל נכנס לכיתה: רגע לפני פרישה לפנסיה מוקדמת, אבי נתן הפך למורה מצטיין

אבי נתן עבד יותר מ-20 שנה במיקרוסופט, הקים את מרכז הפיתוח שלה בארץ וניהל אותו - והחליט לעבור ללמד מתמטיקה. איך משתלב איש הייטק בחדר המורים ומה לדעתו צריך לעשות שר החינוך?

03.09.2019, 13:53 | שירות כלכליסט

מה גורם לאחד האנשים הבכירים בהייטק הישראלי לעזוב הכל יום אחד ולהחליף את חדרי הישיבות התאגידיים ואת הטרקלינים בשדות התעופה בחדר המורים ובכיתות רעשניות? אם תשאלו את אבי נתן, התשובה היא בעיקר מציאת משמעות חדשה בחיים. 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

אבי נתן עבד יותר מ-20 שנה במיקרוסופט, במהלכן הקים את מרכז הפיתוח שלה בארץ והיה גם מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל בין השנים 2001-2007. הוא כבר פנה לכיוון של פרישה מוקדמת לפנסיה, אבל התחיל להתנדב וללמד בני נוער, וכשהתבקש ללמד שתי כיתות החליט כבר למסד את העניין ולהוציא תעודת הוראה.

אבי נתן, צילום: סטודיו בעמק אבי נתן | צילום: סטודיו בעמק אבי נתן, צילום: סטודיו בעמק

בפרק מיוחד של הפודקאסט "30 דקות או פחות" לרגל פתיחת שנת הלימודים, ואחרי שזכה בפרס הוקרה מהטכניון על פעילותו בהייטק ובעולם ההוראה, מדבר נתן על התקופה שלו במיקרוסופט ועל החיים החדשים והמאתגרים של מורה למתמטיקה בחטיבת ביניים בצפון הארץ. איך משתלב איש הייטק בחדר המורים, מה לדעתו צריך לעשות שר החינוך ואיך הגיבה המשפחה על שינוי הקריירה? 

המנכ"ל נכנס לכיתה: רגע לפני פרישה לפנסיה מוקדמת, אבי נתן הפך למורה מצטיין
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהמנכ"ל נכנס לכיתה: רגע לפני פרישה לפנסיה מוקדמת, אבי נתן הפך למורה מצטיין

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
דילמת המורה
האם עדיף ללמד בתיכון שזה יוקרתי יותר או ללכת לגילאים הצעירים ולהניח יסודות מוצקים לחינוך ולהשכלה? בתור מי שמתלבט האם לעשות הסבה להוראה, אני בהחלט מעדיף את הגיל הצעיר יותר של יסודי או חטיבה מתוך רצון להשקיע דווקא בכלים שיתנו לילדים את האפשרות ללמוד לבד, להיות סקרנים, להיות משכילים. האם חשוב לשנן חומר או להבין היטב את נושא הפרדת הרשויות, האם חשוב לשנן נוסחאות או לרכוש צורת חשיבה סקרנית? האם חשוב ללמוד בעל פה בשיעורי מדע או לעשות ניסויים מעניינים (לא בחיות חלילה), האם ללמוד גיאוגרפיה / ידיעת הארץ או להכיר תרבויות, להפגש עם אנשים, לצאת לשטח....
ירון  |  04.09.19