אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל ממחר: שביתה כללית במס הכנסה ומיסוי מקרקעין צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

החל ממחר: שביתה כללית במס הכנסה ומיסוי מקרקעין

השביתה תיפתח על רקע אי שביעות רצונם של העובדים מהשינויים המבניים המתוכננים ברשות, וחשש כי יביאו לפגיעה בתנאים ולהגברת העומס עליהם

03.09.2019, 13:25 | עמרי מילמן

מס הכנסה ומיסוי מקרקעין יפתחו מחר (ד') בשביתה כללית, כך נודע ל"כלכליסט". יו"ר ועד העובדים הארצי של מס הכנסה ומיסוי מקרקעין, ודים אבנשטיין, מסר במכתב לעובדים כי "הנהלת רשות המסים החלה לקדם שינוי מבני ארגוני באגפים שונים ברשות, תוך פגיעה בזכויות העובדים, וזאת, מבלי להסדיר את השלכות השינויים עם ועד העובדים".

קראו עוד בכלכליסט

עוד הוסיף כי תוכניות חדשות של רשות המסים הביאו לירידה בפרסום המכרזים מה שלטענתם מגדיל את העומס על העובדים.

במכתב הודיע כי בתיאום עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה הוועד החליט כי החל ממחר ב-6 בבוקר, יחלו בשביתה כללית בכל רחבי הארץ.  

קריית הממשלה מס הכנסה תל אביב, צילום: אוראל כהן קריית הממשלה מס הכנסה תל אביב | צילום: אוראל כהן קריית הממשלה מס הכנסה תל אביב, צילום: אוראל כהן

כך למשל, לטענתם, תוכנית "בוא נזוז" שמבקשת להרחיב את העברות של העובדים "לרוחב" בין המשרדים השונים של רשות המסים, פוגעת באופק הקידום של עובדים רבים במשרדים הרלוונטיים ומונעת את הקידום שלהם.

עוד הוסיף כי התוכנה החדשה שעוקבת אחרי נוכחות העובדים פוגעת בזכויות שהיו להם במשך שנים.

לדבריו "הנהלת הרשות החליטה בצעד חד צדדי נוסף, לפגוע בשכרם ובתנאי עבודתם של עובדי הרשות, באמצעות הטמעת תוכנת "המרכבה" באגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין. תוכנה זו תוביל לביטול זכויות רבות שניתנו לעובדי הרשות במשך עשרות שנים".

מהנהלת רשות המסים נמסר כי "הנהלת רשות המסים, משרד האוצר ונציבות שירות המדינה פועלים מול ההסתדרות בכל הנוגע למעבר לבניין ג'נרי (מבנה חדש בקריית הממשלה שאליו אמורים לעבור חלק מהעובדים, ע"מ) ובמטרה להבטיח את תנאי עבודתם של עובדי הרשות. אנו קוראים לוועד לשוב לדרך הישר ואל שולחן המו"מ כי הנהלת הרשות תדאג לכל אחת ואחד מעובדיה, עם ובלי נציגות הוועדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות