אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משאית מכוסה בגרפיטי של בנקסי צפויה לגרוף 1.8 מיליון דולר צילום: Bonhams

משאית מכוסה בגרפיטי של בנקסי צפויה לגרוף 1.8 מיליון דולר

המשאית מתוצרת וולוו עוטרה בגרפיטי ע"י בנקסי בסוף 2000. בשנים שלאחר מכן שימשה את קרקס "טורבו זון אינטרנשיונל" ברחבי אירופה ודרום אמריקה

03.09.2019, 19:46 | שירות כלכליסט
משאית המעוטרת בציורים של אמן הגרפיטי המפורסם בנקסי תועמד למכירה פומבית בשבת 14 בספטמבר בפסטיבל המכוניות "גודווד רביבל" בדרום אנגליה, והיא צפויה להימכר בסכום של בין 1.3 ל-1.8 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הציורים של בנקסי מכסים שטח של 80 מ"ר על המשאית של וולוו משנת 1988. לפי בית המכירות הפומביות בונהאמס (Bonhams) שאחראי על המכירה, מדובר ב"יצירה הגדולה ביותר שנוצרה אי פעם על ידי בנקסי".

המשאית עם ציורי בנקסי, צילום: Bonhams המשאית עם ציורי בנקסי | צילום: Bonhams המשאית עם ציורי בנקסי, צילום: Bonhams

העבודה על המשאית החלה בסוף 2000, במסיבה בספרד לציון סיום המילניום. בנקסי, שהיה אלמוני יחסית באותה תקופה, המשיך לצייר על המשאית שבועיים נוספים. בשנים שלאחר מכן, נסעה לה המשאית ברחבי אירופה ודרום אמריקה כחלק מקרקס טורבו זון אינטרנשיונל (Turbozone International Circus). אחד ממייסדי הקרקס הגה את הרעיון מלכתחילה.

 , צילום: Bonhams צילום: Bonhams  , צילום: Bonhams

לפי ההודעה שפרסמו בבונהאמס, היצירה בצד המשאית, שהיא באורך 10.1 מטרים, משמשת כ"תיעוד מרתק לכך שקריאתו של האמן לאנרכיה ושינוי חברתי עמדה מההתחלה במרכז עבודתו".

בין הציורים השונים ניתן להבחין בצללית של גבר המניף פטיש על חתיכות מתכת, קופים מעופפים ברקע וכוכבים אדומים. המילה "קרקס" מרוחה על הצד האחורי של כלי הרכב. ציור נוסף הוא של קבוצת חיילים הבורחת מתותח.

 , צילום: Bonhams צילום: Bonhams  , צילום: Bonhams

המשאית, שנקראת "המשאית של טורבו זון (תצחקו עכשיו, אבל יגיע היום שבו נשלוט)", מופיעה בספרו של בנקסי מ-2005 Wall and Piece.

"אין ספק כי בנקסי הוא האמן החשוב ביותר שהתגלה מאז תחילת המאה, והעבודה הזו שהיא יצירתו המסחרית הגדולה ביותר, מייצגת שיא חדש באיכות היצירות שלו הנמכרות במכירה פומבית", הגיב ראלף טיילור מבונהאמס. "העניין הוא לא במכניקה, אלא בציור".

במכירה פומבית שהתקיימה לפני כשנה, ציור של בנקסי גרס עצמו דקות לאחר שנמכר לקונה טלפוני עבור 1.2 מיליון דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות