אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכון התקנים יגבש תקן BIM ישראלי

מכון התקנים יגבש תקן BIM ישראלי

זו שיטת רישום דיגיטלית לבניין המאפשרת שיתוף מידע בין הגורמים הקשורים בבנייתו

04.09.2019, 08:15 | נמרוד בוסו
הוועדה המרכזית לתקני בניין במכון התקנים אישרה לאחרונה את הכנתו של תקן ישראלי ל־BIM — Building Information Modeling. זו שיטת רישום דיגיטלית של הבניין, היוצרת מודל ממוחשב ותלת ממדי שלו הכוללת את כל מאפייניו הפיזיים, וכן את המידע הקשור בהליך הבנייה דוגמת חומרים, לוחות זמנים ועלויות. השיטה מאפשרת שיתוף מידע מלא בין כל הגורמים המעורבים בפרויקט: מהאדריכלים ועד לחברות הבנייה והפיקוח, והמידע ממשיך ללוות את הבניין גם שנים לאחר סיום הבנייה. הכלי אמור למנוע את הנתק הקיים בחלק מהפרויקטים בין היזם, המתכנן והמבצע, כאשר כל אחד פועל בנפרד ללא היכרות מספקת עם כל חלקי הפרויקט.

אילן ישראל, ממנהלי פורום BIM. “התקן יישר קו עם העולם” אילן ישראל, ממנהלי פורום BIM. “התקן יישר קו עם העולם” אילן ישראל, ממנהלי פורום BIM. “התקן יישר קו עם העולם”

דבר הכנת התקן החדש, שלו שותף משרד הבינוי והשיכון, נחשף בפגישתו האחרונה של פורום BIM ישראל, אותו יסדה קבוצת מלם תים במטרה לקדם את נושא נהלי הבנייה בישראל. לדברי דליה ירום, מנהלת אגף התקינה במכון התקנים, התקן החדש יהיה וולונטרי כל עוד לא תחליט הממשלה לחייב אותו בחקיקה. אבל "השאיפה היא שגופים וחברות ידרשו עמידה בתקן כחלק מכל חוזה בתחום הבנייה".

אילן ישראל, מנהל TeamCADמקבוצת מלם תים וממנהלי פורום BIM אומר: "אנו שמחים שמכון התקנים החליט לאמץ את התקן החשוב שיצעיד את השוק הישראלי קדימה ויישר קו עם העולם. אנחנו עושים מאמצים מזה מספר שנים להכניס את נושא ה- BIM לתודעה, אולם רק דחיפה ציבורית יכולה לעשות את המהפכה האמיתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות