אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה מדיניות התגמול החדשה של בריל, מפעילת רשתות גלי וסולוג צילום: אסף לוי

אושרה מדיניות התגמול החדשה של בריל, מפעילת רשתות גלי וסולוג

במסגרת המדיניות החדשה, תקרת השכר של יו"ר דירקטוריון החברה, שחר תורג'מן, תעמוד על 75 אלף שקל בחודש, ושל המנכ"ל יהודה אלבז על 90 אלף שקל בחודש. נושאי משרה בכירים אחרים יזכו לשכר חודשי מקסימלי של 65 אלף שקל

03.09.2019, 21:54 | אורנה יפת

האסיפה הכללית של חברת בריל אישרה את מדיניות התגמול החדשה. בריל עוסקת בייצור יבוא ושיווק בגדים ונעלים ומפעילה את הרשתות גלי וסולוג.

במסגרת המדיניות החדשה נקבעה תקרה מקסימלית לשכר הבסיס החודשי של נושאי משרה בכירים. תקרת השכר של יו"ר דירקטוריון החברה, שחר תורג'מן, תעמוד על 75 אלף שקל בחודש, ושל מנכ"ל החברה יהודה אלבז על 90 אלף שקל בחודש. נושאי משרה בכירים אחרים יזכו לשכר חודשי מקסימלי של 65 אלף שקל.

שחר תורג שחר תורג'מן | צילום: אסף לוי שחר תורג

נושאי המשרה של החברה יהיו זכאים למענק שנתי על פי תכנית מענקים שנתית שתאושר על ידי דירקטוריון החברה מדי שנה. תנאי הסף למענקים יהיו מינימום רווח שנתי לפני מס. יו"ר דירקטוריון החברה, המנכ"ל ומשנה למנכ"ל יהיו זכאים למענק של 80% מהרווח השנתי של החברה לפני מס. המענק ליו"ר הדירקטוריון ולמנכ"ל יעמוד על סכום מקסימלי של מיליון שקל בשנה והמענק של המשנה למנכ"ל יהיה לכל היותר 600 אלף שקל בשנה. שאר נושאי המשרה יהיו זכאים למענק באם הרווח השנתי של החברה לפני מס יעמוד על 13 מיליון שקל לפחות, למעט מנהלים בחברות בנות ומנהלי חטיבות שתנאי הסף עבורם יהיה רווח לפני מס בחברה הבת. גובה המענק לנושאי משרה אחרים, יהיה לכל היותר סכום של 300 אלף שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות