אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Stoke גייסה 4.5 מיליון דולר צילום: סטודיו כותרת

חברת Stoke גייסה 4.5 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה שמפאפשרת לחברות למצוא, לשכור ולנהל פרילנסרים בקנה מידה גדול. את סבב הגיוס הובילה קרן TLV Partners והשתתפו בו בועז חלמיש, זאק ויינברק ובוגומיל בלקנסקי, לשעבר סגן נשיא בגוגל

04.09.2019, 16:01 | הגר רבט

חברת ה-HR הישראלית סטוק (Stoke) הודיעה היום (ד') על השלמת גיוס סיד בסך 4.5 מיליון דולר בהובלת קרן TLV Partners ובהשתתפות בועז חלמיש, זאק ויינברג ובוגומיל בלקנסקי (לשעבר סגן נשיא פתרונות גיוס ענניים בגוגל)

קראו עוד בכלכליסט

סטוק הוקמה לפני כחצי שנה על ידי שחר ארז וחיליק פז, במטרה לסייע לחברות וארגונים גדולים לנהל את תהליך הגיוס וההעסקה של פרילאנסרים. ״יש שינוי אדיר בשוק התעסוקה ובאופי הפרילאנסרים, והרבה יותר אנשים בוחרים לעבוד כך״ אמר לכלכליסט ארז, מנכ״ל החברה. ״ההערכות הן ש-60% משוק העבודה בארה״ב יורכב מפרילאנסרים עד 2030. התופעה כבר אינה בשוליים של שוק העבודה״. לפי נתוני החברה, 31% מכלל העובדים בארה"ב עבדו מחוץ לתעסוקה המסורתית ב-2017; בקרב בני פחות מ-35 עלה מספר זה ל-43%.

חיליק פז ושחר ארז, מייסדי החברה, צילום: סטודיו כותרת חיליק פז ושחר ארז, מייסדי החברה | צילום: סטודיו כותרת חיליק פז ושחר ארז, מייסדי החברה, צילום: סטודיו כותרת

סטוק פיתחה פלטפורמה שמפאפשרת לחברות למצוא, לשכור ולנהל פרילנסרים בקנה מידה גדול. החברה תספק לארגונים פלטפורמת ניהול לכוח העבודה החיצוני הקיים שלהם, וכן תשתלב עם שירותי פרילנסרים מקוונים פופולריים (כגון פייבר הישראלי), כאשר הניהול מתבצע כולו מתוך הממשק האחור שלה. המוצר של החברה נמצא כבר היום בשימוש אצל מספר לקוחות, בשלב זה עדיין בגרסת בטא.

״חברות מבינות את הערך והגמישות שיש בהעסקת פרילנסרים, אבל מתקשות עם הניהול״ הרחיב ארז. ״לגיוס עובדת עבור משרה מלאה יש הליך מאוד ברור, לגיוס פרילאנס אין פונקציה בארגון שעוזרת למנהל לעשות את התהליך, הוא צריך למצוא בעצמו את העובד ואין לו מושג על מה צריך להחתים אותו וכיצד עובד הניהול היומיומי של זה, כמו איך ומתי משלמים לו. ״ראיינו 100 חברות לפני פיתוח המוצר והתופעה חוזרת על עצמה. אנחנו רוצים לעשות דמוקרטיזציה לתהליך. אני לא מרקטפלייס, אלא מספק שכבה ניהולית למרקטפלייסים קיימים, אני נותן לחברה פלטפורמה לגשת לעובדים, לגייס אותם ולנהל אותם והעובד לא נרשם אצלי״.

הוא הסביר שמלבד ההעדפה הדורית לצורת עבודה גמישה יותר, מדובר היום גם בגישה לטאלנט שונה: ״חברה צריכה להבין שאחוז גבוה מהעובדים שלה הולך להיות פרילאנס, לא רק כי אין ברירה אלא כי הם מביאים הרבה ערך לארגון - הטובים באמת לא רוצים לעבוד במודל של משרה מלאה. חברות חייבות היום להזרים דם חדש לארגון על בסיס קבוע, כי אם לא, יתאבנו. אנשים שתקועים המון זמן בחברה לא מבינים מה קורה בחוץ״.

איתן בק, שותף ב-TLV Partners, מסר: ”ככל שהצמיחה של כוח העבודה הגמיש ממשיכה - היכולת למנף ענן כישרונות תמלא תפקיד מהותי בהישרדותם של עסקים. שחר וחיליק הם יזמים חזקים שמשלימים זה את זה בבואם לפתור בעיה בה נתקלו לא פעם בתפקידים השונים״. בוגומיל בלקנסקי הוסיף: “נתקלתי באתגרים בקליטה של כוח אדם לפי דרישה הן בסטארט-אפ של 20 איש וגם במהלך העבודה שלי בגוגל. ללא קשר לגודל החברה, מנהלי כוח האדם מבזבזים כמות זמן לא מבוטלת של זמן על איתור וסינון של קבלנים ואז רודפים אחר מסמכים, חשבוניות ותשלומים. לכן התרגשתי לתמוך בחזון של שחר וחיליק בסטוק, ולהיות חלק מפיתרון הבעיה הכלכלית הזאת”.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות