אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד יוניקלו מעדיף שאשה תחליף אותו בתפקיד: "נשים הן עקביות ושמות לב לפרטים" צילום: גטי אימג'ס

מייסד יוניקלו מעדיף שאשה תחליף אותו בתפקיד: "נשים הן עקביות ושמות לב לפרטים"

טדאשי ינאי, המיליארדר בן ה-70, נשאל תכופות על מחליפו העתידי בחברה. מועמדת אפשרית לתפקיד היא מאקי אקאידה, שמונתה השנה לנהל את עסקיה של יוניקלו ביפן

04.09.2019, 13:27 | שירות כלכליסט
טדאשי ינאי, המיליארדר בן ה-70 ומייסד חברת Fast Retailing, אומר שהוא מעדיף שאשה תחליף אותו בתפקידו, ושזה ייטיב יותר עם חברת הקמעונאות הגדולה באסיה. "התפקיד יותר מתאים לאשה. נשים הן עקביות, שמות לב לפרטים ובעלות חוש אסתטי", כך אמר ינאי, שמשמש גם כמנכ"ל ענקית הביגוד יוניקלו.

קראו עוד בכלכליסט

ככל שינאי הולך ומתבגר, הוא נשאל יותר ויותר תכופות על מחליפו העתידי בחברה, אותה בנה על בסיס החנות של אביו שהיה חייט, והפך למותג גלובלי. מועמדת אפשרית לתפקיד היא מאקי אקאידה, שמונתה השנה לנהל את עסקיה של יוניקלו ביפן – שמהווים את היחידה הרווחית ביותר של החברה. ינאי אמר שהוא רוצה להגדיל את יחס הנשים מול הגברים בשדרת ההנהלה של החברה, ליותר מחצי. פאסט ריטיילינג מחזיקה כיום שש נשים בתפקידים אלה, אחרי שעמדה ביעדה משנה שעברה להגיע לשיעור של 30% נשים בהנהלת החברה.

טדאשי ינאי מייסד יוניקלו , צילום: רויטרס טדאשי ינאי מייסד יוניקלו | צילום: רויטרס טדאשי ינאי מייסד יוניקלו , צילום: רויטרס

מניות פאסט ריטיילינג עלו ב-0.9% במסחר בבורסת טוקיו היום.

יפן עמדה בפני ביקורת בשל היעדרן של נשים מעמדות ניהול בכירות במדינה. רק 4.1% מתפקידי הניהול בחברות נסחרות ציבורית במדינה מאוישים ע"י נשים. השיעור הזה נמוך בהרבה מארה"ב למשל, בה 25% מהתפקידים האלה מאוישים ע"י נשים.

"זוהי אפשרות", אמר ינאי כשנשאל האם אקאידה יכולה להיות מחליפתו האפשרית. אקאידה בת ה-40 הצטרפה לחברה ב-2001 וניהלה חנויות של יוניקלו בסין וביפן, ועבדה גם במחלקות המכירות ומשאבי האנוש של החברה.

ממשיכו של ינאי יירש ממנו את אחד המותגים המוכרים ביותר של יפן. הכנסות החברה גדלות בעקביות, ועברו את סכום 18.9 מיליארד הדולר ב-2018, בעיקר בזכות חנויות חדשות שפתחה ברחבי העולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות