אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת ניהול ההשקעות T-REX גייסה 15 מיליון דולר צילום: יחצ

חברת ניהול ההשקעות T-REX גייסה 15 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה לניהול וניטור השקעות מורכבות עבור משקיעים מוסדיים, בנקים, ויצרני כלי מימון. את הגיוס הובילה קרן Westly Group האמריקאית, והוא מעלה את סך ההון שהושקע בחברה ל-25 מיליון דולר

04.09.2019, 15:55 | הגר רבט
חברת האנליטיקה T-REX הודיעה היום (ד׳) על גיוס של 15 מיליון דולר. את הגיוס הובילה קרן Westly Group האמריקאית, שהשקיעה גם בחברת הסייבר הישראלית סנטינל-וואן, לצד סיטי גרופ ו-ויולה פינטק, כמו כן לקחו בו חלק המשקיעים הקיימים של החברה Innogy ו-ו-Macquarie. הגיוס הנוכחי מביא את סך ההון שהושקע בחברה ל-25 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

T-REX הוקמה ב-2015 על ידי בנג'מין כהן והיא מפתחת כלי אנליטיקה לניהול ומעקב אחרי השקעות מורכבות עבור משקיעים מוסדיים, בנקים, יצרני כלי מימון ועוד. היא מעסיקה כ-40 עובדים בתל אביב ובניו יורק. התוכנה של T-REX מיועדת לשוק המימון המורכב (מימון חוב, להבדיל מאקוויטי), כאשר הכלי משתמש גם את המוכר וגם את הקונה על אותה פלטפורמה. הייחוד של הפלטפורמה הוא שהיא מאפשרת הן למנפיק האג״ח והן לרוכשיו לעקוב אחרי כל תהליך שמתבצע בו עד הסוף. בנוסף, לאורך חיי העסקה מעודכנים על הפלטפורמה נתונים חדשים שעשויים לשנות את העסקה.

פרופ פרופ' דניאל צידון מקרן ויולה פינטק | צילום: יחצ פרופ

פרופ' דניאל צידון, שותף מייסד בקרן ויולה פינטק, הסביר: ״ניקח את הדוגמה של בנק מסוים שלקח על עצמו פרויקט אנרגיה סולארית, שמורכב בעצמו מכמה מאות תתי-פרויקטים ועכשיו הוא מאג״ח אותם, ונניח שלהחזרת האשראי ייקח כעשור. לאורך העשור הזה יש שנה אחת עם הרבה שמש ושנה אחת עם פחות, מה שכמובן משפיע על הכנסות הפרויקט. היום מה שעושים כדי לחשב את ההחזר זה סימולציות, אבל אל המערכת הזו אפשר להכניס מידע עדכני ואז קרן פנסיה שמחזיקה באג״ח יכולה לבדוק מה יהיו ההכנסות שלה ממנו בכל שנה. כל זה ללא מגע יד אדם ובאופן מתמשך ועקבי״.  

 "T-REX היא המפתח לפתיחת שערי ההון בשווקי המימון המורכב ('האלטרנטיביים')", הוסיף. "היא מפשטת באופן ייחודי את שיטת העבודה ומהדקת את מדידת הסיכון בהשקעה באמצעות מיכון תהליכים, ואוטומציה בקליטת נתונים רלוונטיים לתמחור מחדש, לאורך חיי ההשקעה". בעקבות ההשקעה יצטרף צידון לדירוקטוריון החברה, כמו גם טים וואנג, מנהל בקרן Westly.

בנג'מין כהן, מנכ"ל T-Rex, מסר: "T-Rex מעמיקה את ההבנה בהערכת שווי וסיכונים ביחס להשקעות מורכבות ובכך מביאה תועלת ללקוחות שלנו, למגזרי תעשייה ולשווקים פיננסיים באופן כללי. אנו נרגשים מתמיכת השחקנים המשפיעים ביותר שוק המימון המובנה והפרויקטאלי, וכעת אנו ממוצבים בעמדה שתאפשר לנו לקדם באופן גלובלי חדשנות בשוקי ההון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות