אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 82 שנה: זוגלובק מעבירה את פעילות הייצור של המפעל בנהריה לשלומי צילום באדיבות: זוגלובק

אחרי 82 שנה: זוגלובק מעבירה את פעילות הייצור של המפעל בנהריה לשלומי

יצרנית הבשר מתייעלת ומאחדת פעילות של שני מפעלים. המפעל בשדרות הגעתון בנהריה האחראי לכ-50% מפעילותה יועתק לשלומי. הקרקע בנהריה המיועדת למגורים תוצא למכרז. אלי זוגלובק: "מתכננים להעסיק את כל העובדים במפעל החדש"

04.09.2019, 15:43 | נורית קדוש

זוגלובק במהלך התייעלות: חברת המזון המתמחה בבשר מאחדת פעילות ייצור של שני מפעלים.

החברה תעתיק את פעילות הייצור של מפעלה בנהריה, הפועל מאז 1937, למפעל בשלומי. המפעל בנהריה בנוי על קרקע של 11 דונם וממוקם בשדרות הגעתון בעיר. השטח שעליו ממוקם המפעל מיועד למגורים, והוא יוצא על ידי החברה למכרז.

המפעל בנהריה אחראי ל- 50% מפעילות החברה המייצרת בו המבורגרים, נקניקים ונקניקיות, וכן את המוצרים שלה מן הצומח. במקום נמצאים גם משרדי ההנהלה ומטה זוגלובק.

קראו עוד בכלכליסט

העתקת הפעילות לשלומי בהשקעה של 60 מיליון שקל תתבצע תוך הוספת ציוד שיאפשר את הרחבת מגוון המוצרים. המפעל בשלומי יעסיק מאות עובדים מהיישוב הנמצא על גבול הצפון.

אלי זוגלובק, בעל השליטה בזוגלובק, צילום: אלעד גרשגורן אלי זוגלובק, בעל השליטה בזוגלובק | צילום: אלעד גרשגורן אלי זוגלובק, בעל השליטה בזוגלובק, צילום: אלעד גרשגורן

בשנים האחרונות התמודדה זוגלובק עם קשיים, בין היתר בעקבות אזהרת ארגון הבריאות העולמי בסוף 2015, כי צריכת בשר מעובד עלולה לגרום לסרטן. בעקבות כך, פרסם משרד הבריאות בישראל המלצה לצמצם את הצריכה של מוצרי בשר מעובד ומכירות זוגלובק, כמו חברות בשר נוספות צנחו.

מאז, רשמה חברה התאוששות ואף ניסתה לחדור לשוק הטבעוני עם מוצרים ללא רכיבים מהחי. למרות זאת, על פי נתוני סטורנקסט, את 7 החודשים הראשונים של השנה חתמה החברה עם ירידה של 1.5% במכירות, ומכירותיה בשוק הקמעונאי מוערכות בכ-470 מיליון שקל.

לדברי אלי זוגלובק, "הרחבת המפעל בשלומי מהווה הזדמנות פז עבור החברה להטמיע טכנולוגיות ייצור חדישות לצד סביבת עבודה מודרנית. המרחק מנהריה לשלומי הוא כ-10 ק"מ בלבד והחברה מתכננת להמשיך ולהעסיק את כל עובדיה במפעל החדיש".

לאחר העברת המפעל מנהריה לשלומי, הקרקע בנהריה בשטח של כ-11 דונם, שנמצאת בשדרות הגעתון במקום המרכזי בעיר, תצא למכרז. זוגלובק הוסיף כי עקב העברת המפעל עלולים להיווצר חוסרים זמניים בחלק מהמוצרים בשבועיים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
רואים שאפשר?
זוגלובק מנהריה לשלומי, טבעול מקיבוץ לוחמי הגטאות לשדרות. נשאר רק מפעל הגלידות של יוניליור "שטראוס" בעכו, שבעיקר מייצא לחו"ל... מקומם של מפעלים מחוץ לאזורי מגורים ופנאי שהתחדשו, אפילו טמבור ברחו משם (עליו קניון עזריאלי). די למפעלים מסוכנים בתוך ערים, אפשר אפילו להתייעל תוך כדי, אז מה טוב. כן יש הבדל בין להעביר לאזור אחר שלא יוכלו להעסיק את אותם עובדים לבין לזרוק הכל ומשנה מקום משנה מזל - לא, צריך לדאוג לכל אותם עובדים, לא רק משכורת, אלא גם להמשיך לעבוד, לא חסרים מקומות יחסית קרובים למעבר.
שימי  |  11.09.19
1.
עצוב
אין תעסוקה בעיר הזו, כול המפעלים בתי הייצור עוברים מעתיקים למקומות אחרים. עצוב כמה המצב התעסוקתי עגום בעיר הזו ולא מצליחה להבין למה? עיר מישורית עיר פריפרית עם המון תושבים המון מבקשי תעסוקה, גם מפעל טבעול עובד לשדרות. אין עם מי לדבר, כולם מתעסקים בתפל ולא בעיקר
קארין  |  05.09.19