אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פיטורי 2 עובדות: ועד עובדי הבורסה מאיים להשבית את המסחר

בעקבות פיטורי 2 עובדות: ועד עובדי הבורסה מאיים להשבית את המסחר

בעקבות זימון לשימוע לפני פיטורים של שתי עובדות ניקיון שהיו בתקופת ניסיון, כתב הוועד להסתדרות שטיעוני ההנהלה בנוגע לפיטורים "לא קוהרנטיים"; בהסתדרות מעדיפים להמתין לתוצאות השימוע של העובדות; בבורסה מסרו בתגובה: "צעדים נואשים של ועד בריוני, הנסיונות למצוץ כספים מהציבור לא יצלחו יותר"

04.09.2019, 17:11 | בילי פרנקל

ועד עובדי הבורסה מאיים להשבית את המסחר: במכתב ששלח היום (ד') להסתדרות, מבקש הוועד אישור להשבית את המסחר בבורסה, בהמשך להחלטת ההנהלה לפטר שתי עובדות ניקיון. בהסתדרות, יש לציין, לא נוטים לאשר כרגע את הבקשה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשתיים מתוך ארבע עובדות שהועסקו בשנה האחרונה כעובדות זמניות לתקופת ניסיון. בעוד ששתיים מהעובדות נקלטו וקיבלו קביעות, לשתיים הנוספות הוצאו מכתבי שימוע לפני פיטורים. במכתב, שנשלח ליו"ר מרחב ת"א-יפו בהסתדרות, גרשון גלמן, וליו"ר הסתדרות המעו"ף במחוז ת"א-יפו, אמיר שפטל, הוטחו טענות קשות כלפי ההנהלה ובראשם המנכ"ל, איתי בן זאב.

בורסת ת"א, צילום: בלומברג בורסת ת"א | צילום: בלומברג בורסת ת"א, צילום: בלומברג

לטענת הוועד, "עיון קצר במכתבי השימוע מלמד כי טיעוני ההנהלה לא קוהרנטיים ובעיקר נראה כי נועדו להלך אימה על יתר עובדי הבורסה הזמניים ומי שמשלמות את המחיר שלא בצדק, הן עובדות ניקיון ישרות ומסורות. בתחילה ניסתה ההנהלה במכתבה להטיל את האחריות על ועד העובדים, לאחר מכן עברה להאשים את העובדת עצמה על 'שהעזה' לשתות קפה בזמן עבודתה – כאילו שהבורסה לניירות ערך מנהלת שוק עבדים ולא ציבור עובדים הגון ומסור.

"ההגינות והיושר מחייבים אותנו, עובדי הבורסה, לעמוד לצדן של העובדות ולכן אנו פונים אליכם בדחיפות על מנת לאשר לנו, עובדי הבורסה, להשבית את המסחר בבורסה, על מנת לעצור את הליך השימוע ולהחזיר את העובדות לעבודתן באופן מידי".

עם זאת, גיל בר טל, יו"ר הסתדרות המעוף, הבהיר בשיחה עמו כי אין בכוונת ההסתדרות לאשר את הבקשה בשלב זה: "ההנהלה העסיקה 4 עובדות ניסיון לתקופת ניסיון בטרם תיתן להן קביעות. לשתיים הודיעו שיקבלו קביעות, ושתיים נוספות הוזמנו לשימוע לבחון את ההתאמה שלהן. אפשר להמתין לתוצאות השימוע ואז להגיב במכלול דרכים, לא בהכרח להשבית את המסחר. כרגע אנחנו לא נוטים לאשר את הבקשה, אלא לכנס את כל הגורמים אצל יו"ר ההסתדרות ולנסות לגשר על כל המחלוקות".

מהבורסה נמסר בתגובה: "מדובר בצעדים נואשים ומרוקנים מתוכן של ועד בריוני, שאיבד כל לגיטימציה ערכית וציבורית. הניסיונות להמשיך ולמצוץ כספים מהבורסה, ששייכת לציבור, לא יצלחו יותר. אנו ממליצים לחברי הוועד לפעול על פי חוק ולהתמקד ברווחת העובדים ולא בטובת כיסם הפרטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מנהל קטן
לא ברור איזה לגיטמציה להשאיר אדם חסר תכלית (ולא הכוונה לעובדי הניקיון), שחוץ מלקדם את עצמו ולגרוף לעצמו רווחים מהקופה הציבורית להשאיר אותו בתפקידו. כאילו לא ברור ששימן את ההסתדרות המופקרת ושימן את הדירקטוריון וחברי ההנהלה של הבורסה ...איך בכירי האוצר הכלכלה, רשות ניירות הערך, הגברת גואטה...שכחו את תפקידם - מושחתים נמאסתם !!
הדודה נחמה  |  04.09.19
לכל התגובות