אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמריקן איגל פירסמה נתוני מכירות מאכזבים ותחזית חלשה צילום: לם וליץ סטודיו

אמריקן איגל פירסמה נתוני מכירות מאכזבים ותחזית חלשה

המכירות הזהות עלו ברבעון השני ב-2%, לעומת עלייה של 9% ברבעון המקביל אשתקד, ולא עמדו בצפי השוק; ההכנסות עלו ב-8% ל-1.04 מיליארד דולר; החברה צופה לרבעון הנוכחי רווח נקי של 49 סנט למניה לעומת צפי השוק ל-52 סנט למניה

04.09.2019, 17:38 | שירות כלכליסט
מניית רשת האופנה אמריקן איגל אאוטפיטרס (American Eagle Outfitters) נפלה בשיעור החד ביותר זה שנתיים, על רקע צמיחה נמוכה מהתחזיות במכירות הזהות ברבעון השני ופרסום תחזית מאכזבת. התוצאות מצביעות על כך שההשקעה בג'ינסים ובהלבשה תחתונה לא מספיקה כדי לבלום את החולשות הכלליות יותר שמשפיעות על סקטור ההלבשה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת החברה, המכירות הזהות עלו ברבעון ב-2%, מתחת לתחזיות האנליסטים שעמדו על 3%. ברבעון השני של השנה שעברה נרשמה עלייה של 9% במכירות הזהות.

באמריקן איגל צופים כעת לרבעון השלישי עלייה בשיעור חד ספרתי נמוך עד בינוני במכירות בחנויות הזהות, ורווח נקי למניה בסביבות 47 עד 49 סנט. התחזיות בשוק צפו לחברה רווח נקי של 52 סנט למניה ברבעון וצמיחה של 3.8% במכירות בחנויות הזהות.

"אנחנו מאוכזבים לדווח כי התוצאות התפעוליות היו נמוכות מהציפיות שלנו", מסר מנכ"ל החברה ג'יי שוטנשטיין. הוא טען כי התוצאות המאכזבות נבעו ממכירות נמוכות מהתחזיות בחלק מהקטגוריות העונתיות, והתחלה מאוחרת לעונת הקניות לחזרה לבית הספר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

ג ג'יי אל שוטנשטיין, בעלי אמריקן איגל | צילום: לם וליץ סטודיו ג

בכל זאת, היו גם כמה נקודות אור. Aerie מותג ההלבשה התחתונה ובגדי הים של החברה המשיך לרשום צמיחה דו ספרתית במכירות הזהות, שטיפסו ב-16%. העלייה הזו עזרה לפצות על ירידה של 1% במכירות בגדי המותג של הרשת.

עוד עולה מהודעת החברה כי ההכנסות עלו ברבעון ב-8% ל-1.04 מיליארד דולר מ-965 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. במקביל, הרווח התפעולי עמד על 82 מיליון דולר, עלייה מ-76 מיליון דולר בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות