אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חשיפת המסמכים הסודיים על ג'פרי אפשטיין וגיסליין מקסוול תשפיע על מאות אנשים" צילום: AP

"חשיפת המסמכים הסודיים על ג'פרי אפשטיין וגיסליין מקסוול תשפיע על מאות אנשים"

כך טוענים עורכי דינה של יד ימינו של אפשטיין. בהליך אזרחי הסדירה השופטת את פרוצדורת חשיפת אלפי המסמכים החשאיים של מקסוול, שלפי חלק מהטענות סייעה לו במעשי הניצול המיני

04.09.2019, 18:37 | שירות כלכליסט

המסמכים הסודיים הנוגעים למעשיו של ג'פרי אפשטיין ויד ימינו גיסליין מקסוול (Ghislaine Maxwell) עשויים להשפיע "על מאות אנשים נוספים" – כך טענו היום (ד') בבית המשפט עורכי דינה של מקסוול - אשר לפי טענות שהוצגו על ידי חלק מהנערות, היתה מעורבת במעשי הניצול המיני של אפשיין.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הדיון שנערך בבית המשפט הפדרלי במנהטן, ניו יורק, טענו עורכי הדין כי סקירת המסמכים ואיתור חלק מהשמות של האנשים שניהלו קשרים עם מקסוול ואפשטיין ייקחו זמן ממושך – אף שלא מדובר בהכרח בקשרים בעייתיים אך בחלק מהמקרים ייתכן שכן.

עורכי הדין של מקסוול ושל הנשים התובעות בהליך, שהיו לטענתן קורבנות של אפשטיין, אמרו לשופטת לורטה פרסקה (Loretta Preska) כי לא הגיעו להסכם על הדרך שבה יש לחשוף את המסמכים שבשלב זה עדיין חתומים.

ג ג'פרי אפשטיין | צילום: AP ג

הודעה זו לא התקבלה בהבנה אצל השופטת, שביקרה את נציגי שני הצדדים והעניקה להם ארכה של שבועיים להציג תוכנית סדורה לחלוקת אלפי המסמכים לקטגוריות

גיסליין מקסוול, יד ימינו של ג גיסליין מקסוול, יד ימינו של ג'פרי אפשטיין | צילום: AFP גיסליין מקסוול, יד ימינו של ג

לקראת תחילת העיון בהם - ההערכה היא שהמסמכים יחולקו לעד 10 קטגוריות נפרדות.

לאחר מכן יינתן להם שבוע נוסף להחליט על קבוצת המסמכים שתיבדק בשלב הראשון, ומכאן ואילך תתבצע בחינה שבועית של החומר שנפתח לעיון עורכי הדין. במהלך הדיון השבועי, לאחר שמיעת טיעוני הצדדים, יקבע בין המשפט איזה חלק מהחומר שנחשף יפורסם לציבור.

עורך הדין של מקסוול, ג'פרי פאגליוקה (Jeffrey Pagliuca), אמר לשופטת כי המסמכים כוללים "מאות עמודים של דוחות המזכירים מאות אנשים" וכן שהם יכולים להשפיע על מאות אנשים נוספים".

ההליך המדובר אינו קשור למשפט הפלילי שהיה צפוי להיערך לאפשטיין עצמו, שהתאבד לפני כמה שבועות בכלא, שבו הואשם בניצול מיני של נערות קטינות רבות בין השנים 2002 ל-2005, בנכסים היוקרתיים שבבעלותו בניו יורק ובפלורידה.

הדיון היום נגע לתביעת לשון הרע שהגישה מקסוול עצמה לפני כמה שנים, נגד אחת מהבחורות שהאשימו את אפשטיין, וירג'ינה ג'ופרה (Virginia Giuffre). מקסוול נאבקה על הותרת המסמכים שבבעלותה חסויים מול הליכים אחרים. דרישתה נדחתה בבית משפט פדרלי ובבית משפט לערעורים וההליך הנוכחי אמור להסדיר את בדיקת המסמכים.

אתמול הועבר לבית המשפט מכתב מאדם שהזדהה בשם בדוי "ג'ון דו" שבו הוא מבקש מהשופטת שלא לחשוף את שמו האמיתי, או שמות של אנשים נוספים, מכיוון שהדבר עלול לפגוע קשות במוניטין שלהם. עורכי דינו של 'דו' השתתפו היום בדיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות