אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמרי ולוקסי העלו את ההצעות לרכישת אפריקה, וההצבעה נדחתה למחר צילום:אוראל כהן

דמרי ולוקסי העלו את ההצעות לרכישת אפריקה, וההצבעה נדחתה למחר

מחזיקי האג"ח של אפריקה השקעות היו אמורים להצביע הבוקר על ארבע ההצעות לרכישה, אך נדחתה שלוש פעמים בעקבות ההעלאות; הכדור נמצא אצל דמרי, שעשוי לשפר שוב הצעתו שעומדת כעת על 1.22 מיליארד שקל

04.09.2019, 20:10 | גולן חזני

המכרז למכירת אפריקה ישראל מתפתח למאבק קשה בין המתמודדים, ובעיקר בין יגאל דמרי ליעקב לוקסנבורג (לוקסי).

קראו עוד בכלכליסט

אפריקה השקעות נמכרת ע"י מחזיקי האג"ח שלה, לאחר שלא עמדה בפירעון חובותיה להם, בסך 3 מיליארד שקל. המכירה מסיימת את העידן של בעל השליטה לשעבר לב לבייב בשוק ההון הישראלי.

זהו הסיבוב השני של המכירה, לאחר שבסיבוב הראשון עלו לפידות ודמרי לסיבוב השני אחרי שקיבלו את מירב הקולות מהמחזיקים. אליהם הצטרפו גד זאבי ומאיר שמיר שהעלו את הצעותיהם ב-50 מיליון שקל ובכך קיבלו את הזכות להתמודד גם בשלב השני. עם זאת, התחרות כרגע היא בעיקר בין דמרי ולוקסי.

מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי, צילום:אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי | צילום:אוראל כהן מימין: יעקב לוקסנבורג ויגאל דמרי, צילום:אוראל כהן

ההצבעה על ארבע ההצעות בסיבוב השני אמורה הייתה להסתיים הבוקר בשעה עשר, אך בצהריים נדחתה למחר, לאחר שכבר נדחתה פעמיים. הדחייה היא לבקשתו של דמרי, שביקש זמן לכנס את הדירקטוריון ולקבל ממנו אישור להעלות את ההצעה.

הדרמה החלה הבוקר כשלפידות שבשליטת לוקסנבורג, יחד עם אלטשולר שחם שנכנס כשותף של 20% בהצעה, הגדילו את ההצעה שלהם ב-26 מיליון שקל, במרכיב האג"ח בהצעה.

דמרי הגיב בהעלאה משלו של 20 מיליון שקל לרכיב המזומן, וההצבעות נדחו לשעה שתיים בצהריים. בשלב זה עמדה ההצעה של גד זאבי על 1.2143 מיליארד שקל, של דמרי על 1.22 מיליארד שקל, ההצעה של לוקסי ואלטשולר שחם עמדה על 1.219 מיליארד שקל וזו של מבטח שמיר על 1.169 מיליארד שקל.

אחר הצהריים הקפיץ לוקסי את ההצעה ב-25 מיליון שקל נוספים, מחציתם במרכיב המזומן ומחציתם באג"ח, כך שההצעה שלו עלתה ל-1.244 מיליארד שקל ועקפה גם את ההצעה של זאבי, שמשום מה נתפס ע"י חלק מהמוסדיים כמי שנדרש להעניק פרמיה על חוסר התמיכה של הבנקים בו.

ההצעה של לפידות ואלטשולר כוללת מרכיב מזומן מהחברות הבנות של לפידות ושם מרחפת השאלה אם החברה תצליח להעלות את המזומנים לחברה האם, עבור התמורה.

עתה נמצא הכדור אצל דמרי, והשאלה היא אם ישפר שוב את הצעתו. שיפור עשוי לבוא גם מצד זאבי. אם שום שחקן לא ישנה את הצעתו תסתיים ההצבעה מחר בארבע אחר הצהריים.

מכירת אפריקה השקעות כוללת בעיקר את דניה סיבוס (100%) ואפריקה מגורים (74%). ההעלאה התכופה של ההשקעות מבהירה כי נציגויות מחזיקי האג"ח של החברה כנראה לא העריכו נכון את הערך של דניה סיבוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות