אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הקנאביס BOL פיטרה עשרות עובדים; "חשבו שהם אימפריה" צילום: Pavlina Schultz

בלעדי לכלכליסט

חברת הקנאביס BOL פיטרה עשרות עובדים; "חשבו שהם אימפריה"

כ-20 מ-180 עובדי חברת הקנאביס הגדולה בישראל פוטרו בימים האחרונים; ברקע: העיכוב ביצוא וכישלון ההנפקה בבורסה בטורונטו

04.09.2019, 20:38 | צלי גרינברג

מגדלת הקנאביס הרפואי BOL פארמה פיטרה כ-11% מעובדיה, שהם כ-20 עובדים מתוך כלל 180 עובדיה בישראל. ההערכות הן כי הפיטורים נעשו כחלק מצמצום הוצאות שנכפו עליה על ידי המשקיעה העיקרית – חברת עמיר שיווק הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 390.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

העובדים פוטרו מכלל המחלקות של החברה. גורמים מתחום הקנאביס אמרו לכלכליסט כי "ל-BOL לא היתה ברירה. הם הכינו עצמם לייצוא מתוך מחשבה שהם איזו אימפריה. רואים את זה גם בתשקיף שהגישו עם מאות דונמים לגידול חקלאי ויכולת ייצור של כ-850 טונות בשנה, שעולים על הצריכה הגלובלית כיום. אבל הייצוא מתעכב וגם ההנפקה שלהם לא צלחה, ומי שמשלם על זה בסוף הם המשקיעים שלה".

מקורבים ל-BOL מספרים לכלכליסט כי "מטרת החברה היא לצמצם את התפעול שלה, אך גם לעבור להצגת רווח כבר ברבעון הבא, ולכן היא נדרשת להתייעלות תפעולית. לא בטוח שהחברה סיימה את הפיטורים, ויכול להיות שתצטרך להעמיק ההתייעלות. BOL מתכננת הנפקה עד לסוף השנה, והשוק כבר לא קונה חלומות אלא רוצה לראות רווחים".

גידול קנאביס, צילום: רויטרס גידול קנאביס | צילום: רויטרס גידול קנאביס, צילום: רויטרס

"הכוונה שלהם היא להראות צמיחה דו ספרתית, כפי שאמורה להיות בחברת קנאביס, בוודאי כשהיא החברה היחידה ששולטת בכל שרשרת הערך לפי האסדרה החדשה (רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות), הייתה הראשונה להיות ולמכור בבתי המרקחת, ומטפלת במספר הגדול ביותר של מטופלים לפי האסדרה הישנה. אם להוסיף לכך את התכנון החדש שלה לאספקת המוצרים לבתי המרקחת שיענה על המחסור הקיים – אין סיבה שזה לא יקרה".

בסוף יוני השנה ביטלה BOL פארמה את ההנפקה בבורסת טורונטו בקנדה (TSX), לאחר שלא הצליחה לקבל הצעות לפי השווי שביקשה - מיליארד דולר אמריקני, ולאחר מכן לפי 830 מיליון דולר. החברה האשימה את תנאי השוק והנפילות החדות ששוק הקנאביס הקנדי והעולמי חוו באותה תקופה, והצהירה כבר אז כי תחזור להנפקה כבר ברבעון הרביעי השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
עבדתי שם בעבר, חברה פח עם ניהול כושל בכל התחומים ב
כאחד שעבד שם בתפקיד ניהולי, החברה הזאת פח מהשורש שלה.. מצד אחד בנו משרדים, מבנה בסטנדרט גבוה אבל מנגד כל הדרג הניהולי הם אנשים שפשוט לא ברור איך הגיעו למקומם. הבעלים מלבד היותו איש עבודה יום וליל, אך ללא שום ידע ניהולי אך מתערב בכל החלטה שלא קשורה אליו וגורע.. בקיצור ביום שעזבתי לא רק שנשמתי לרווחה גם אמרתי להחברה הזאת עניין של זמן עד שתקרוס.
יוסי  |  01.12.19
לכל התגובות