אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוגדר מבקשת להעסיק את אחיו של בעל השליטה כאחראי רכש צילום: מתן נעים

טוגדר מבקשת להעסיק את אחיו של בעל השליטה כאחראי רכש

עלות העסקתו של ניר ברכה, אחיו של בעל השליטה ניסים ברכה, תעמוד על כ-293 אלף שקל בשנה, וחברת הקנאביס מבקשת לאשרו רטרואקטיבית החל מ-1 במרץ השנה

04.09.2019, 21:42 | צלי גרינברג

חברת טוגדר פארמה, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 176.1 מיליון שקל, זימנה הערב אסיפת בעלי מניות מיוחדת ל-10 לאוקטובר השנה, לאישור כמה החלטות ובהן העסקתו של ניר ברכה, אחיו של בעל השליטה ניסים ברכה (21.59%), כמנהל בינוי ואחראי רכש בגלובוס פארמה – חברת הקנאביס הפרטית שפעילותה נכנסה לתוך טוגדר הציבורית.

קראו עוד בכלכליסט

עלות שכרו השנתית של ברכה האח תעמוד על כ-293 אלף שקל והחברה מבקשת לאשרו רטרואקטיבית החל מחודש מרץ השנה בטענה, כי "מתחילת העסקתו סייע ניר ברכה בכל העניינים הלוגיסטיים בנוגע להקמת החווה והמפעל של החברה בישראל". החברה מבקשת לאשרו לתקופה בלתי קצובה ומפרטת, כי כיהן בעבר כמנהל פרויקט בשלושה מהפרויקטים להקמת מרכזים מסחריים בחברה הפרטית שבשליטת אחיו.

החברה מציינת עוד מתוך נימוקי ועדת התגמול לאישור ההתקשרות עם ברכה האח, כי "המשרה של הינה משרת אמון עם אחריות כבדה מאד, ולא פשוט למצוא מועמד שיוכל לבצע תפקיד זה, שיהיה עם היכולות והידע לביצוע התפקיד, ושיהיה ניתן לסמוך עליו לבצע את התפקיד".

ניסים ברכה , צילום: מתן נעים ניסים ברכה | צילום: מתן נעים ניסים ברכה , צילום: מתן נעים

הזימון וההתקשרות המוצעת עם האח מגיעים יומיים לאחר הדיווח של טוגדר על מזכר הבנות להשקעה של 20 מיליון שקל בחברה על ידי חברת ראלקו הציבורית, יבואנית שארפ וזנוסי. במסגרת מזכר ההבנות טוגדר תקבל 5.5 מיליון שקל הלוואה ותוך חודש הצדדים אמורים לסכם כיצד נציגי ראלקו יהיו מעורבים בהנהלת החברה. אם לא יצליחו לסכם זאת, מזכר ההבנות להשקעה יבוטל וטוגדר תיאלץ להחזיר ההלוואה.

במסגרת הזימון החברה מבקשת גם לאשר הקצאת מניות ואופציות ליו"ר יוחנן דנינו, בדמות 1.36% מניות ואופציות ל-2.71% מניות בחברה בשווי כולל של 7.17 מיליון שקל, נכון לשווי החברה כיום. מדובר במניות והאופציות שסוכמו עימו עם כניסתו לחברה ומוגשים כעת לאישור האסיפה הקרובה.

מטוגדר נמסר: "החברה מביאה את נושא התגמול של ניר ברכה לאסיפה הכללית של בעלי המניות בהתאם להנחיות להעסקת קרוב של בעל שליטה ובאופן שקוף. ניר ברכה עובד בחברה תקופה ארוכה בתחום הבנייה והרכש, תחום מומחיותו, לאור ניסיונו המקצועי בעבר, זאת תוך מחויבות רבה לחברה. דירקטוריון החברה בחן את גובה השכר, בהתאם לשכר המקובל בשוק המשקף את ניסיונו והיקף העבודה וסבור שמדובר בשכר הוגן, ואף נמוך לאור היקף העבודה שבוצע בפועל ומסירותו להצלחת החברה. טוגדר מתפתחת ומגייסת אנשי מקצוע בין השאר על רקע השלמת המוכנות בישראל לגידול קנאביס רפואי באופן מסחרי ובניית מפעל לייצור מוצרי קנאביס רפואי. דירקטוריון החברה משוכנע כי לניר ברכה תהיה תרומה חשובה גם להצלחתה העתידית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות