אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלטורה תשתף פעולה עם אורקל בעשרות מיליוני דולרים צילום: רועי אלדר

קלטורה תשתף פעולה עם אורקל בעשרות מיליוני דולרים

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמת וידאו שמשרתת ארגונים רבים; אורקל צפויה להציע את פיתרונות קלטורה ללקוחותיה, כשהם מועברים ישירות מהענן של האחרונה. השותפות תאפשר לאורקל להוסיף מוצריה יכולות וידאו מתקדמות

05.09.2019, 16:03 | מאיר אורבך
חברת קלטורה הישראלית חתמה על הסכם אסטרטגי עם ענקית התוכנה אורקל. במסגרתו תטמיע האחרונה במוצריה את כלי הווידאו המתקדמים של קלטורה, כשהם ממותגים, משווקים ונמכרים כמוצרי אורקל, בעוד הטכנולוגיה מונגשת הישר מהענן של החברה הישראלית. החברה לא פירסמה את צפי ההכנסות, אך ההערכות הן עשרות מיליוני דולרים בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

לאורקל יש כיום יותר מ-12 אלף ארגונים שמשתמשים במוצרי הענן השונים של החברה ובכל עסקה שבה ישתמשו במערכות וידאו הטכנולוגיה תהיה של החברה הישראלית. רון יקותיאל, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, הסביר שזו עסקה חשובה לחברה בתחום שהיא רואה כמנוע צמיחה חשוב. הוא סירב להתייחס לנושא הנפקה עתידית, אך הצלחה של העסקה הנוכחית ושוק יציב יכולל להביא את החברה הישראלית להנפקה בניו יורק במהלך 2020.

מנהלי קלטורה. שורה עליונה: סיגל סרור, ירון גרמזי, רון יקותיאל, ד"ר מיכל צור; שורה תחתונה:  עידו ויזנברג, יחיעם שינדר, ערן איתם, צילום: רועי אלדר מנהלי קלטורה. שורה עליונה: סיגל סרור, ירון גרמזי, רון יקותיאל, ד"ר מיכל צור; שורה תחתונה: עידו ויזנברג, יחיעם שינדר, ערן איתם | צילום: רועי אלדר מנהלי קלטורה. שורה עליונה: סיגל סרור, ירון גרמזי, רון יקותיאל, ד"ר מיכל צור; שורה תחתונה:  עידו ויזנברג, יחיעם שינדר, ערן איתם, צילום: רועי אלדר

השותפות תאפשר לאורקל להוסיף לכל מוצריה חווית ויכולות וידאו מתקדמות, ליצירה, העלאה, עריכה, ניהול, חיפוש, וצפיה אינטראקטיבית. בנוסף תהנה אורקל מיכולות הביג דאטה ואנליטיקה של קלטורה בתחום הווידאו. לפי קלטורה, כ-25% מהחברות הגדולות בעולם, ביניהן חברות מדיה, טלקום ומאות אוניברסיטאות מובילות, משתמשות במוצרי הווידאו שלה להדרכה, תקשורת, ושיתוף פעולה בין עובדים. לאחר שהיתה לקוחה של קלטורה במשך שנים החליטה אורקל להטמיע ולהנגיש את יכולות קלטורה גם עמוק בתוך מוצריה.

לדברי יקותיאל, "כל חברה שנותנת שירותים מקוונים חייבת להעשיר את ממשק המשתמש שלה בחוויות וידאו מתקדמות, שכן וידאו הוא המדיום הכי מרתק ואפקטיבי לצופים". הוא הוסיף ששיתוף הפעולה האסטרטגי של קלטורה עם ענקית טכנולוגיה כגון אורקל הוא המשך הוכחה למובילות העולמית של קלטורה בשוק כלי ושירותי הווידאו.

החברה נוסדה בידי יקותיאל, מיכל צור, שי דוד וערן איתם, ומעסיקה קרוב ל 500 עובדים בישראל, ארה"ב, אירופה וסינגפור. היא גייסה עד כה יותר מ-160 מיליון דולר ממשקיעים בהם גולדמן-זקס, נוקיה, SAP, אינטל ומיטסוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות