אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחודשיים לאחר ההנפקה: סלאק מנמיכה את צפי צמיחת הכנסותיה צילום: Slack

כחודשיים לאחר ההנפקה: סלאק מנמיכה את צפי צמיחת הכנסותיה

ספקית שירותי הצ'ט הארגוניים, שמתחרה במיקרוסופט, פייסבוק וסיסקו, פרסמה דו"ח ראשון מאז הונפקה ביוני; היא צופה הפסד של 8-9 סנט למניה, בעוד האנליסטים צפו 7 סנט. ברבעון החולף גם נפגעה משיבושים בשירות, שהזניקו את הוצאות התפעול שלה

05.09.2019, 12:28 | שירות כלכליסט
ספקית שירותי הצ'ט הארגוניים סלאק פרסמה תחזית להאטה בקצב צמיחת ההכנסות במחצית השנייה של השנה. כמו כן, החברה מעריכה כי ברבעון השלישי תדווח על הפסד גבוה מהצפוי, כך לפי הדו"ח הפיננסי הראשון שפרסמה מאז הפכה לחברה ציבורית. ההפסד צפוי על רקע התגברות התחרות מול מיקרוסופט וחברות נוספות.

לאחר הדיווח, נפלה מניית החברה ב-13%. מאז ההנפקה ביוני, אז נסחרה במחיר של 38.50 דולר איבדה המניה 19.3% מהשווי שלה. אנליסטים הביעו ספקות לגבי היכולת של החברה להפוך לרווחית, בעיה המשותפת לכמה חברות טכנולוגיה שהונפקו השנה, ביניהן אובר וליפט.

אפליקציית סלאק אפליקציית סלאק אפליקציית סלאק

לפי תחזית החברה, ההפסד ברבעון השלישי יעמוד בטווח בין 8-9 סנט למניה, זאת בעוד שהאנליסטים מצפים להפסד של 7 סנט למניה. לעומת זאת, הכנסות החברה ברבעון השני שהסתיים ב-31 ביולי היו גבוהות מהתחזיות, בעוד שההפסד היה קטן מהמצופה. החברה דיווחה על הכנסות של 145 מיליון דולר בעוד התחזיות עמדו על 141.3 מיליון דולר.

לפי הודעת החברה, ההכנסות נפגעו מהוצאות של 8.2 מיליון דולר הקשורות לשיבושים בשירות במהלך הרבעון. סלאק מתחרה במיקרוסופט Teams, פלטפורמת צ'ט שמשמשת כתוסף למיקרוסופט אופיס 365. פלטפורמות דומות נוספות כוללות את וורקפלייס של פייסבוק ואת Webex Teams של סיסקו. מיקרוסופט דיווחה ביולי כי יש לה יותר מ-13 מיליון משתמשים פעילים יומיים, זאת בעוד שלסלאק יש יותר מ-10 מיליון משתמשים.

כלל ההוצאות התפעוליות של סלאק זינקו ברבעון ב-317.6% ל-477.5 מיליון דולר. לפי החברה, הוצאות השיווק והמכירות צפויות לעלות עוד במחצית השנייה של השנה ולייצג מעל 50% מההכנסות. סלאק הונפקה ב-20 ביוני, והמניה שלה זינקה בקרוב ל-50% ביום המסחר הראשון שלה, שהעניקה לחברה שווי של יותר מ-23 מיליארד דולר. החברה דיווחה כי בסוף הרבעון היו לה יותר מ-100 אלף לקוחות בתשלום. עוד הוסיפה החברה כי היא חווה התעניינות מוגברת באפשרות "ערוצים משותפים" שנמצאת בגרסת בטא ותהיה זמינה לכל הלקוחות בהמשך החודש. במקביל, ההפסד המותאם של סלאק ברבעון עמד על 14 סנט למניה, והיה נמטך מתחזיות האנליסטים שציפו להפסד מצואם של 18 סנט למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות