אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטכנולוגיה שתוביל לעידן חדש במסחר המקוון צילום באדיבות: PayPal

הטכנולוגיה שתוביל לעידן חדש במסחר המקוון

מהדור החמישי של הסלולר שיאפשר לבצע רכישות מכל מכונית, שעון או מקרר - בכל מקום ובכל רגע ועד לבינה המלאכותית שתמשיך לעצב את חוויית האיקומרס. לטכנולוגיה יש את הכוח להוביל לעידן חדש של הזדמנויות והעצמה פיננסית

06.09.2019, 07:24 | אפי דהן

25 שנה עברו מאז שחברה צעירה בשם NetMarket השיקה רשמית את העסקה המוצפנת הראשונה באמצעות כרטיסי אשראי ברשת – ובכך שינתה את העולם. היום אנחנו כבר יודעים היטב שלא חייבים להגיע פיזית לחנות כדי להגיע אל מוצר או שירות בו אנחנו מעוניינים. 25 שנה בלבד – ועולם המסחר הדיגיטלי הצליח להתגבר על אתגרים רבים, רבים מהם קשורים בבניית אמון בקרב הצרכנים.

בראשית ימי המסחר הדיגיטלי, הפתרונות לאתגרי האמון היו נעוצים בעיקר ביצירת שכפול החוויה מהעולם הפיזי: עגלת קניות, קופה ומעקב משלוחים. מעתה והלאה, הפתרונות לאתגרי האמון יתנו מקום גם להיבטים המנטליים והטכנולוגיה תפעל להוביל שורה של פיתוחים שיעצבו מחדש את האופן שבו אנו חושבים על קניות: החל משדרוג החוויה החברתית, דרך הדגשת אתיקה וערכים, ועד להרחבת ההזדמנויות לתרומה כלכלית, תרבותית וקהילתית.

הדור החמישי של הסלולר - ה-5G – הוא עוד מדרגה ודוגמה לאחד מאותם פיתוחים פורצי דרך. הוא יאפשר לחבר מיליארדי מכשירים לרשת ולבצע רכישות מכל מכונית, שעון או מקרר - בכל מקום ובכל רגע. החדשנות של הדור החמישי תתבטא לא רק בקישוריות איכותית ומהירה, אלא תאפשר גם חוויות וירטואליות אינטראקטיביות יותר, הכוללות שימוש במציאות רבודה, שיהפכו את מסע הקנייה למציאותי ומוחשי כמעט כמו שיטוט בחנות עצמה.

גם הבינה המלאכותית תמשיך לעצב את חוויית האיקומרס: ההמלצות יהפכו לייחודיות לכל צרכן, וסוחרים יוכלו ללמוד אודות העדפותיהם של לקוחותיהם בצורה יותר מדויקת ומהימנה. שירותי קונסיירז' מבוססי בינה מלאכותית יוכלו לצפות מראש את מה שאנו זקוקים לו, לבחור את המוצר האידיאלי מתוך מגוון מותגים ולבצע את הרכישה בעסקה המשתלמת ביותר.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

תחום מרתק נוסף שמתפתח לאחרונה, הוא האיקומרס החברתי, שיאפשר לאנשים לעסוק בסוג של קנייה שיתופית חדשה. Pinterest מדברת על חיפוש וויזואלי של מוצר, אינסטגרם מספרת על כוונתה לאפשר לבצע רכישה מתוך הסטורי של חבר או משפיען, ובכך, כמעט כל צרכן יהפוך לחנות מקוונת עבור חבריו.

במקום להישען על פרטים אישיים וביומטריים, תעודות הזהות הדיגיטליות יהיו מבוססות על ניתוח דינמי ומתעדכן של דפוסי התנהגות ייחודיים ובכך יאפשרו להפעיל מנגנוני הגנה מתקדמים בזמן אמת. אותן תעודות זהות מאובטחות יאפשרו לעסקים להיות צעד אחד לפני אלו שמנסים להונות אותם, ולפשט את התהליך עבור הצרכנים.

גם המהפכה הירוקה תעבור מהשוליים אל שדרת הקניות המרכזית. הקרטון, אריזות הפלסטיק והזיהום שנוצר משימוש בדלק מאובנים יוחלפו במערך יעיל, המבוסס על חומרים מתכלים שמתחשבת בסביבה ובקהילה. דור חדש של צרכנים שמודעים לסביבה יאלץ את הסוחרים לבצע מעבר למסחר מקיים, וספקים ויזמים בתחום הלוגיסטיקה יצטרכו להמשיך לחדש על מנת להציע אלטרנטיבות טובות וידידותיות יותר.

לטכנולוגיה יש פוטנציאל להוריד את רף הכניסה לכלכלה הדיגיטלית עבור אנשים ומשפחות, וגם יזמים ועסקים קטנים, שטרם יכלו להתחבר ולהשתתף באיקומרס בצורה משמעותית. לטכנולוגיה יש את הכוח לא רק לשנות את האופן בו אנו קונים ומוכרים אלא גם להוביל עידן חדש של הזדמנויות והעצמה פיננסית, שתחבר אוכלוסיות מתפתחות לכלכלה העולמית. ההשפעה המצטברת של טכנולוגיות אלה על חיינו תהיה מרחיקת לכת ומהפכנית.

בימים אלו לציון 25 שנה לאיקומרס, אנו יוצרים את העתיד. יש לנו הזדמנות לעצב את האופן שבו טכנולוגיות יוטמעו בחיי היום-יום ויבטיחו שהאמון עליו נבנתה התעשייה במשך שנים לא יישחק. רק באמצעות השילוב בין טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית, קביעת מדיניות מכוונת והחלטות עסקיות אחראיות, נוכל להמשיך להזין ולטפח את התעשייה כולה צרכנים וסוחרים כאחד.

הכותב הוא מנהל אזור מזרח ומרכז אירופה, אמריקה הלטינית וישראל ב-PayPal

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות