אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דימרי לא שיפר את ההצעה: לוקסנבורג בדרך לרכישת אפריקה ישראל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דימרי לא שיפר את ההצעה: לוקסנבורג בדרך לרכישת אפריקה ישראל

התמורה הכוללת בהצעה של קבוצת לפידות שבשליטת לוקסנבורג, בשיתוף עם אלשטולר שחם, עומדת על 1.244 מיליארד שקל - 392.5 מיליון שקל במזומן. ההצעה של דמרי עומדת על 1.22 מיליארד שקל

05.09.2019, 14:49 | גולן חזני

מסתמן כי יעקב לוקסנבורג וחברת לפידות שבשליטתו יזכו בהתמחרות על אפריקה ישראל. בשעה זו נמשכת ספירת הקולות - אם אכן התמונה לא תשתנה, לפידות ובית ההשקעות אלטשולר שחם ירכשו את החברה במשותף.   

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה על תוצאות ההצבעה תתפרסם הערב או מחר. אפריקה ישראל כוללת למעשה שני נכסים עיקריים: חברת התשתיות דניה סיבוס שבבעלותה המלאה, ואפריקה מגורים (74%) העוסקת בייזום למגורים בארץ.

התמורה הכוללת בהצעה של קבוצת לפידות אלשטולר-שחם עומדת על 1.244 מיליארד שקל. 392.5 מיליון שקל מהסכום יוזרמו במזומן בידי לפידות. לפידות הגיש בתחילה את ההצעה הראשונית שלו לבדו ורק השבוע חבר אליו בית ההשקעות אלשטולר שחם.

יגאל דימרי וחברת י.ח. דימרי שבשליטתו החליטו לעצור ולא להעלות את ההצעה שהגישו אתמול ואשר עמדה על 1.22 מיליארד שקל. גד זאבי הציע 1.266 מיליארד שקל אבל הצעתו עדיין נתקלת בספקנות בקרב חלק מהמחזיקים. מבטח שמיר שבשליטת מאיר הציעה 1.169 מיליארד שקל. 

יעקב לוקסנבורג , צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
2, כדאי למכור את המניות
המניה לא שווה כלום. לפחות במכירה, גם אם זו בהפסד, תקבל נכס מס, שאיתו תוכל לקזז רווח בני"ע מורווח אחר בתיק. לכן המכירה הזו לגמרי שווה לך כסף. הבנק יקזז לך באופן אוטומטי את ההפסד מול רווח אחר שמימשת במהלך 2019. אם עדיין לא מימשת רווח אז אחרי המכירה בהפסד כדאי לחפש כזה, לממש ולקזז. לאחר מכן אתה תמיד יכול לקנות מחדש את הנייר המורווח. גש ליועץ שלך בבנק כדי שיסביר לך יותר לעומק. בפעם הבאה כדאי לשאול גם בפורום בורסה ושוק ההון בתפוז. שם הסברנו כבר לפני המון זמן שלא כדאי להחזיק את המניות של אפריקה, אלא רק את האגחים.
dw  |  06.09.19
3.
מניות נמחקות ללא תמורה
3.2 איון המניות הקיימות והקצאת מניות חדשות לרוכשת 3.2.1 במועד הביצוע תתבטלנה ותאוינה, בצו בית המשפט, כל המניות הקיימות והחברה תהפוך לחברה פרטית, כהגדרת מונחים אלו בחוק החברות. 3.2.2 איון וביטול המניות הקיימות יבוצעו על פי צו בית המשפט, בלא שההסדר יהא כפוף לאישור אסיפה/ות בעלי המניות של החברה ערב מועד הביצוע (להלן: " בעלי המניות הקיימים )" , ובלא שבעלי המניות הקיימים יהיו זכאים לתשלום ו/או זכות כלשהם בגין איונן וביטולן. 3.2.3 כ
ססי  |  05.09.19