אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופיקס: מכירת מניות של עובד לשעבר מפילה את המניה בבורסה צילום: אוראל כהן

קופיקס: מכירת מניות של עובד לשעבר מפילה את המניה בבורסה

בחברה, תחת שרביטו של הבעלים החדש רמי לוי, טוענים כי מימוש מניות בהיקף של מאות אלפי שקלים ע"י עובד לשעבר ומימוש אופציות ע"י עובד אחר גרמו לירידות החזקות

05.09.2019, 16:08 | נורית קדוש

רשת בתי הקפה והסופרמרקטים קופיקס מאבדת גובה. מניית החברה נופלת היום (ה') במעל 10% ל- 3.86 שקל במחזור של 331 אלף שקל. בחברה טוענים כי הירידה נגרמה ממכירת מניות שהיו בידי עובד לשעבר, בהיקף של 200 אלף שקל ועובד נוסף שמימש אופציות שהיו בידו בהיקף של עשרות אלפי שקלים. החברה נסחרת לפי שווי של 113 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

קופיקס, תחת שליטתו של רמי לוי, מתמודדת עם קשיים הן בזירת בתי הקפה והן בזירת המרכולים. מכירות רשת בתי הקפה המונה 88 סניפי בהפעלת זכיינים ועוד 18 סניפים בהפעלה עצמית, ירדו ב־20.8% ברבעון השני השנה והסתכמו ב־18.1 מיליון שקל.

לצד קיפאון במכירות המרכולים, חתמה קופיקס את הרבעון השני עם ירידה של 7.7% בכלל, המכירות הסתכמו ב־68 מיליון שקל. ההפסד הנקי ברבעון העמיק ל־6.2 מיליון שקל לעומת 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. את המחצית חתמה החברה עם הפסד נקי של 11.5 מיליון שקל לעומת 7.5 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד.

רמי לוי בוודיעת כלכליסט, צילום: עמית שעל רמי לוי בוודיעת כלכליסט | צילום: עמית שעל רמי לוי בוודיעת כלכליסט, צילום: עמית שעל

לוי, שהתארח בוועידת כלכליסט השבוע, טען כי הירידה במכירות אינה תוצר של אבדן אמון הצרכנים במותג בעקבות העלאת המחיר וביטול המחיר הקבוע של 5 שקלים לפריט. לדבריו, "קופיקס נותן מענה למיליון צרכנים בחודש. הקפה ומוצרים נוספים עדיין עולים 5 שקלים והציבור מבין שאין פיקס לכל החיים. בסופו של דבר, אנחנו משפרים מוצרים ומוכרים בשליש מחיר מהמתחרים שלנו".

לוי הוסיף: "סגרנו 5 סניפים שלא הרוויחו כי אני לא אוהב להחזיק עסקים שלא מרוויחים. ברבעון הבא נראה את השיפור. אבל לא נכנסתי לקופיקס בגלל הקפה אלא כדי לקחת את 30 סניפי קופיקס, לשפר עמדות ולתת לצרכן מענה זול".

ביחס להפסדי סופר קופיקס אמר לוי כי "אנחנו מפסידים הרבה פחות מבעבר ובמקביל מגדילים מגוון, מסבירים לצרכן על מעבר למותג רמי לוי בשכונה ונאפשר ללקוחות שבויים לקנות במחירים נמוכים. בעקבות כך נראה את השינוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות