אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת המזון של אריק שור עלולה לאבד לקוח מהותי - ומחפשת משקיע צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

חברת המזון של אריק שור עלולה לאבד לקוח מהותי - ומחפשת משקיע

בעקבות המיזוג הצפוי בין מחלבות רמת הגולן למחלבות השומרון, עלול שור לאבד את הפצת מוצרי מחלבות רמת הגולן; בנוסף פועל שור לגייס משקיע נוסף לא.מ.ה מזון, מתוך רצון לרכוש מפעל מזון שייצר פעילות יציבה לחברה שהקים עם איל ארד

05.09.2019, 17:27 | נורית קדוש

התוכנית של מנכ"ל תנובה לשעבר אריק שור, להקמת תאגיד מזון, נתקלת בקשיים: לכלכליסט נודע כי בעקבות המיזוג הצפוי בין מחלבות רמת הגולן למחלבות השומרון, עלולה החברה של שור, א.מ.ה מזון, לאבד את הפצת מוצרי מחלבות רמת הגולן. מדובר בלקוח מהותי, שלצידו מפיצה החברה של שור גם חלק ממוצרי מאפיית אנג'ל, מחלבת תבור ומוצרי צ'אם הפונים לשוק המוסדי.

קראו עוד בכלכליסט

אריק שור, צילום: עמית שעל אריק שור | צילום: עמית שעל אריק שור, צילום: עמית שעל

המיזוג של מחלבות רמת הגולן, שמכירותיה מוערכות ב-80 מיליון שקל, עם מחלבות השומרון, שמכירותיה מוערכות ב-40 מיליון שקל, צפוי לייתר עבור רמת הגולן את הצורך בהפצה חיצונית, כיוון שלמחלבות השומרון יש מערכת הפצה.

לצד ההתמודדות עם האפשרות לאובדן ההפצה של רמת הגולן, פועל שור לגייס משקיע נוסף לזה הקיים, מישל פרג'ון. זאת, מתוך רצון לרכוש מפעל מזון שייצר פעילות יציבה לחברה שהקים עם איל ארד, מי שכיהן כסמנכ"ל המכירות בתנובה.

מדובר במהמורה השנייה בה נתקל שור, שהקים את החברה בנובמבר 2017 וניסה להיכנס כשותף בחברת הסלטים מעדני מיקי. הכוונה של שור היתה שהחברה תתבסס בשלב הראשון על התשתיות הלוגיסטיות של מעדני מיקי, הכוללות מחסני קירור ומרכזי הפצה, שדרכם יופצו המוצרים לאלפי הלקוחות, ושפעילות המכירות והסחר יאוחדו ויפעלו במשותף לכלל המוצרים והשווקים. אלא שכחצי שנה לאחר מכן הופסק המשא ומתן בין הצדדים, לאור מחלוקות עסקיות מהותיות שעליהן לא הצליחו לגשר.

לפני כשנה נכנסה החברה של שור וארד כשותפה (15%) בחברת צ'אם, יצרנית מוצרי הביצים הגדולה בישראל. צ'אם מייצרת נוזל ביצים, אבקת ביצים וחביתות מוכנות לענף המזון ולצה"ל, ומחזור המכירות שלה מוערך ב-60 מיליון שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אריק שור מנכ"ל כושל בתנובה-תנובה שנים עשקה אותנו במחירים מופקעים של מוצרי חלב
בזמן המחאה החברתית כל יצרני החלב הגדולים : שטראוס וטרה הורידו מחירים והחלו בתחרות בענף מוצרי החלב פרט !!! לתנובה שהמשיכה במכירת המוצרים במחירים הגבוהים ללא ביצוע מבצעים. לא נשכח לשור את שעשק אותנו שנים במחירים מופקעים של מוצרי חלב. הרווחים הנאים שנוצרו לתנובה באותה תקופה אפשרו לתנובה לקנות חברות ולהתעשר על חשבון הצרכנים !
הייתי לקוח של תנובה  |  09.09.19
5.
צנח לו שלדג- לאריק פנית על הכסף בכית
ימי אריק שור העליזים מתחילים מנפוטיזם ואבא יסדר . לאחר שסיים לימודי מערכות מידע סידר לו אבא שור שהיה מנכל התעשייה הצבאית את תפקידו הראשון כמנכל , מנכל רבינטקס שהייתה על סף פשיטת רגל מכאן הדרך למעלה בתעשייה הייתה קצרה אבא יסדר יחד עם החברים משלדג שדואגים אחד לשני יצרו מסביבו הילה שכל פעם ובכל תפקיד הוכיחו את עצמן כלא מוצדקות . לאיש יש כריזמה אבל חסר הבנה בסיסית ביסודות הניהול התעשייתי . חושב וחולם בגדול תמיד על חשבון כספם של אחרים מכספו אינו משקיע ולו שקל אחד
עברי מעברה  |  06.09.19
לכל התגובות