אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירה בארה"ב: ליקויים בבקרה של דויטשה בנק על הלבנת הון צילום: גטי

חקירה בארה"ב: ליקויים בבקרה של דויטשה בנק על הלבנת הון

מדובר בחקירה שבוצעה ע"י הקונגרס וגילתה כשלים אפשריים בעבודה מול אוליגרכים רוסים; עולה כי אנשי הבנק בארה"ב ומחוצה לה העלו חששות לגבי לקוחות מרוסיה אך לא זכו לתגובה מצד מנהליהם

06.09.2019, 12:20 | שירות כלכליסט

חקירה שביצע הקונגרס האמריקאי זיהתה כשלים אפשריים בבקרה מטעם דויטשה בנק על הלבנת כספים בפעילות מול אוליגרכים רוסים. זאת לאחר שהבנק העביר לידי הרשויות תיעוד של עסקאות, מיילים ומסמכים נוספים, כך אמרו שלושה מקורות המקורבים לעניין לסוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הפרסום, החקירה מצאה ראיות לכך שאנשי הבנק בארה"ב ומחוצה לה העלו חששות לגבי לקוחות רוסים חדשים ועסקאות שנעשו על ידי לקוחות קיימים, אך לא זכו לתגובה מצד מנהליהם. הרשויות חוקרות כעת גם האם דויטשה בנק איפשר את העברת הכספים הלא חוקיים לתוך ארה"ב.

חקירת הקונגרס נמצאת בשלב התחלתי, ועדיין לא ברור האם היא תוביל לפעולה כלשהי נגד הבנק. דובר מטעם דויטשה בנק, טרוי גרביט, אמר שאין באפשרותו של הבנק להגיב על הדברים, ושהוא משתף פעולה עם הרשויות. בנוגע לכשלי העבר במערכות הבקרה של הבנק, אמר הדובר כי "עבדנו כדי לתקנם, נקטנו בצעדים משמעתיים כלפי אותם אנשים שהיו מעורבים בהם, וסקרנו מחדש את תהליכי הקבלה והפיקוח על לקוחות חדשים".

הקונגרס החל לחקור עסקאות הלבנת כספים אפשריות בארה"ב שקשורות לנשיא דונלד טראמפ, וזאת מוקדם יותר השנה. המחוקקים בודקים האם עסקיו של טראמפ הותירו אותו נתון להשפעות זרות מצד יחידים או ממשלות. דויטשה בנק שורבב לחקירה עקב היותו המלווה הגדול ביותר של טראמפ, והגיש את המסמכים לחוקרים בתגובה לזימון שהוגש לו. לפני כשנה פשטה משטרת גרמניה על מטה הבנק בפרנקפורט במסגרת חקירת הלבנת הון.

מדובר בסיכון גבוה עבור הבנק הגרמני, שמנסה להשתקם תחת המנכ"ל החדש כריסטיאן סווינג, לאחר שההימור שלו על בניית עסק להשקעות ובנקאות גלובלי גדול נכשל. הרפורמה שהוא עורך כוללת פיטורים המוניים. גרהם ברואו, יועץ לפשיעה פיננסית, אמר: "הבנק החליט להפוך לבנק השקעות גלובלי, ולקח יותר מדי סיכונים במדינות כמו רוסיה. לכן הוא בסכנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות