אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל השריפות באמזונס: H&M מפסיקה לרכוש עור מברזיל צילום: רויטרס

בשל השריפות באמזונס: H&M מפסיקה לרכוש עור מברזיל

חברת האופנה הולכת בעקבות יצרנית נעלי טימברלנד ומודיעה שההחלטה תישאר בתוקף עד שתקבל "הוכחות אמינות" שחוואות הבקר במדינה לא תורמת לנזק הסביבתי. מדובר בצעד שעיקרו הצהרתי, שכן את רוב העור קונה החברה בשוק האירופי ורק 1% ממוצריה הם מעור

06.09.2019, 17:54 | שירות כלכליסט

חברת האופנה H&M הודיעה היום (ו') שהיא משהה את רכישות העור שלה מברזיל, כדי לוודא שהיא אינה תומכת בעקיפין בחוואות בקר שעשויה לתרום לשריפות היער באמזונס.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של החברה שבסיסה בשטוקהולם מגיעה לאחר החלטה דומה שקיבלה יצרנית מותג הביגוד Vans ונעלי טימברלנד. כמה משקיעים בינלאומיים מנסים גם כן להפעיל לחץ על ממשלת ברזיל, שנתפסת כאטית ואדישה בגישתה כלפי הגנת יערות הגשם שבתחומה. H&M אמרה שהחרם הזמני שלה על עור מברזיל יישאר בתוקפו "עד שנקבל הוכחות אמינות.. שהעור אינו תורם לנזק הסביבתי באמזונס".

שריפה באמזונס, צילום: רויטרס שריפה באמזונס | צילום: רויטרס שריפה באמזונס, צילום: רויטרס

עם זאת, החלטתה של החברה היא יותר הצהרתית ממעשית, כיוון שאת רוב העור שבו היא משתמשת קונה החברה בשוק האירופי, ורק את מיעוטו מברזיל. נכון ל-2017, פחות מ-1% ממוצריה של H&M יוצרו מעור, והיא השתמשה בעור מלאכותי בכמות של פי חמש מבעור אמיתי. החברה גם פעלה באופן נרחב יותר להקטין כמה שיותר את השימוש שהיא עושה בחומרי גלם מן החי.

בשבוע שעבר הודיעה חברת VF, בעליה של טימברלנד, וונס, ומספר מותגי הנעלה וביגוד נוספים, שהיא מפסיקה לקנות עור מברזיל עקב השריפות ביערות האמזונס. VF שבסיסה בגרינסבורו, צפון קרוליינה, אמרה שלא תרכוש עוד עור מספקים ברזילאים עד שיובטח לה שהחומרים "אינם תורמים לנזק הסביבתי במדינה". VF אמרה גם שכ-5% בלבד מהעור שבו היא משתמשת במוצריה מגיעה מספקים ברזילאים.

השריפות שעדיין משתוללות באמזונס מיוחסות בעיקר לאנשים שמפנים שטחי יערות לטובת גידול בקר ובניית חוות. כ-60% מיערות האמזונס נמצאים בשטח ברזיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות