אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכונאי של אמריקן איירליינס נעצר בחשד שחיבל במטוס: "מוטרד מהמבוי הסתום במו"מ עם ההנהלה" צילום: גטי אימג'ס

מכונאי של אמריקן איירליינס נעצר בחשד שחיבל במטוס: "מוטרד מהמבוי הסתום במו"מ עם ההנהלה"

לפי התלונה שהוגשה לבית משפט במיאמי, המכונאי הודה כי חיבל במטוס כדי לגרום לדחייה או לביטול הטיסה מתוך מטרה לעבוד שעות נוספות

07.09.2019, 15:10 | שירות כלכליסט
מכונאי שעובד בחברת התעופה אמריקן איירליינס, נעצר ביום שישי לאחר שהואשם כי חיבל בזדון במטוס ביולי, על רקע המחלוקת באותה התקופה בין החברה לבין איגוד המכונאים על חידוש חוזה העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

המכונאי, עבדול-מאג'יד מערוף אחמד אלאני יישאר במעצר לפחות עד יום רביעי, אז ייערך שימוע בעניינו. התובעים מבקשים להשאיר אותו במעצר עד לפתיחת המשפט.

על פי התלונה שהוגשה ביום חמישי בבית המשפט המחוזי של מיאמי, התקרית המדוברת אירעה ב-17 ביולי בטיסה מתוכננת ממיאמי לנסאו באיי הבהאמה, שבוטלה זמן קצר לפני ההמראה בעקבות הודעת תקלה במחשבי המטוס. לפי התלונה, לאחר שהמטוס חזר לשער לקבלת טיפול, מכונאי אחר גילה צינור שלא חובר כראוי, שתפקידו להעביר נתונים על המהירות למחשבי המטוס.

אמריקן איירליינס, צילום: גטי אימג אמריקן איירליינס | צילום: גטי אימג'ס אמריקן איירליינס, צילום: גטי אימג

בדיקה מאוחרת יותר של מצלמות האבטחה גילתה "מה שנראה כחבלה מכוונת במטוס" על ידי אדם צולע. בעת חקירתו, טען אלאני כי היה מוטרד מהמבוי הסתום אליו הגיעו השיחות בין האיגוד וההנהלה, שלדבריו פגע בו מבחינה פיננסית. לפי התלונה, הודה אלאני כי חיבל במטוס כדי לגרום לדחייה או לביטול הטיסה מתוך מטרה לעבוד שעות נוספות.

המחלוקת בין העובדים להנהלה נבעה מטענת האיגודים כי באמריקן מעדיפים להוציא למיקור חוץ משרות תחזוקה, מהלך שלפי אמריקן נחוץ כדי לפצות על המשכורות הגדלות. המו"מ בין הצדדים אמור להתחדש בהמשך החודש.

דובר מטעם אמריקן איירליינס מסר בתגובה כי לחברה "מחויבות גדולה" לשמירה על בטיחות וביטחון, וכי הנוסעים בטיסה הבעייתית הועברו בסופו של דבר למטוס אחר כדי להגיע ליעדם. "בעת התקרית, המטוס הוצא מכלל שימוש, בוצעו עליו עבודות תחזוקה ולאחר בדיקה שבה וידאו שהכל בסדר הוחזר המטוס לפעילות", הסביר הדובר. "אמריקן הודיעה מיד לרשויות אכיפת החוק, שהתשלטו על החקירה תוך שיתוף פעולה מצידנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות