אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הביטחון ירכוש 200 משאיות 16 טון של דאף ב-85 מיליון שקל צילום: דאף

בלעדי

משרד הביטחון ירכוש 200 משאיות 16 טון של דאף ב-85 מיליון שקל

דאף זכתה במכרז המשאיות היחידתיות של צה"ל. היא תחליף את מרצדס שהציעה את המשאיות ב-70 מיליון שקל, אך זכייתה בוטלה אחרי שהתברר לא עמדה באחד מתנאי המכרז

08.09.2019, 08:06 | אודי עציון

מנהל הרכש במשרד הביטחון (מנה"ר) ירכוש 200 משאיות מתוצרת חברת דאף ההולנדית שישמשו כמשאיות היחידתיות החדשות של צה"ל ויחליפו את משאיות האינטרנשיונל והפרייטליינר הוותיקות.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני שנה זכתה במכרז המשאיות היחידתיות יבואנית מרצדס עם האטגו, אולם זכייתה נפסלה לאחר שהתברר שספק ארגז המטען שלה לא עמד בתקן הנדרש במכרז. לאחר בדיקות ארוכות הודיע בימים האחרונים משרד הביטחון ליבואנית דאף, תעבורה, על זכייתה במכרז.

משאית דאף LF, צילום: דאף משאית דאף LF | צילום: דאף משאית דאף LF, צילום: דאף

בעקבות העיכוב התייקרה העסקה: במקום לשלם 70 מיליון שקל על המשאיות ועל האחזקה שלהן בשמונה השנים הראשונות לפי הצעת המחיר של מרצדס, בעסקה החדשה יעלו המשאיות 85 מיליון שקל.

צה"ל יקבל 195 משאיות LF180, עם מנוע טורבו דיזל 4,500 סמ"ק (184 כ"ס), וחמש משאיות LF230 עם הנעה כפולה, ומנועים מחוזקים, 6,700 סמ"ק (234 כ"ס). לכל המשאיות משקל כולל של 16 טון. המכרז כולל אופציה לרכישת 200 משאיות נוספות.

המשאיות היחידתיות משמשות להובלת ציוד גדודי בצה"ל בשגרה ובחרום. הן יהיו שדרוג משמעותי לבטיחות ולתנאי העבודה של החיילים המשרתים כנהגי משאיות. המשאיות יהיו בעלות מערכות בקרת יציבות, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת בלימה אקטיבית, חיישני נסיעה לאחור ומצלמה לאחור, דרך מערכת המולטימדיה, בעלת מסך מגע ומראות צד פנורמיות חשמליות.

תא הנהג במשאיות החדשות יהיה בסטנדרטים המאפיינים את השוק האזרחי. למען נוחות הנהג/ת, המשאית תכלול מושבים מתכווננים ומשוככי אוויר, שקעים לטעינת טלפון נייד ושקעי USB. כמו כן יהיה תא הנהג מצויד בחיישני בטיחות ובחיישני התרעת פתיחת דלתות. ניתן לשנות את התצוגות במחשב הדרך, לעברית ולרוסית.

דאף היא חברה הולנדית, אך דגמי ה-LF מיוצרים במפעלי לילנד שבבעלותה, בבריטניה. עבור צה"ל זו תהיה סגירת מעגל: בשנות ה-60 וה-70 פעל באשדוד מפעל הרכבה של ליילנד, שהיה בין השאר ספק גדול של משרד הביטחון וצה"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות